Wpis z mikrobloga

Cześć, mam szosę Kellys arc 10 i chciałbym bardziej ten rower "uterenowić", pójść w stronę gravela żeby wygodniej mi się dojeżdżało do pracy oraz jak czasem muszę jechać drogą polną, żeby było wygodniej. Jeżdżę nim około 80% po asfalcie i 20% drogami polnymi. Rano do pracy a popołudniami jeżdżę na przejażdżki, żadnego ścigania się. Czy myślicie że założenie najszerszych opon jakie tam wejdą będzie dobrym wyborem? (Oryginalne mają 25mm). Jeszcze nie wiem jakiej szerokości opony tam się zmieszczą ale byłem dziś w sklepie je obejrzeć i te gravelowe jednak sporo się różnią od szosowych. I tu kolejne pytanie, które będą lepsze? Czy te gravelowe nie będą zbyt przeszkadzać na asfalcie? Jednak wyglądają dosyć mocno "terenowo". A może poleci ktoś jakieś opony takie pomiędzy typowymi szosowymi a gravelowymi które dobrze się spiszą w moim przypadku?
Z góry dzięki za rady.
#rower #szosa #gravel
  • 3
A może poleci ktoś jakieś opony takie pomiędzy typowymi szosowymi a gravelowymi


@Arturq66:

Są gravelowe z szybkim bieżnikiem np. Vittoria Terrano Zero.

Po przesiadce z 25mm to nawet 32mm będzie ogromną różnicą, a 40mm to juz w ogóle bajka i nie ma co dawać szerszych.
@fimino ok, to podejdę już z rowerem do sklepu bo mam blisko i spytam dokładnie jakie maksymalne mogę założyć w moim przypadku. Ale to dopiero w przyszłym tygodniu bo wyjechałem na weekend.

@eeemil oo dokładnie o coś takiego mi chodziło. Jak jeszcze jakieś podobne modele możesz polecić to był bym wdzięczny bo może sam coś kupię na necie i zawsze będzie pewnie ciut taniej niż w sklepie. To pewnie 35mm w moim