Wpis z mikrobloga

@yungdupa:
1min deepl + chatgpt
"W tranzystorach MOSFET, elektroda B (substrat) jest warstwą materiału półprzewodnikowego, która znajduje się pomiędzy regionami źródła i drenu. Często jest ona wykonana z tego samego materiału, co regiony źródła i drenu, ale zwykle jest domieszkowana przeciwnym typem zanieczyszczeń (tj. jeśli źródło i dren są typu p, to podłoże jest typu n i odwrotnie).

Podłoże odgrywa ważną rolę w działaniu MOSFET-u, ponieważ zapewnia drogę dla kontroli kanału
  • Odpowiedz
  • 1
@Xawik: o chryste panie ale pieprzenie i lanie wody niczym na kolosie z gównoprzedmiotu, konkretnie, jak podaję napięcie na B to co w tranzystorze się zmienia, napięcie progowe czy wzmocnienie? i jak to działa?
  • Odpowiedz
jak podaję napięcie na B to co w tranzystorze się zmienia, napięcie progowe czy wzmocnienie? i jak to działa?


@yungdupa: Podanie napięcia na bramkę (elektrodę B) tranzystora MOSFET powoduje zmianę jego wzmocnienia, a nie napięcia progowego.

W tranzystorze MOSFET, bramka kontroluje przepływ prądu między źródłem a drenem. Kiedy napięcie na bramce jest dodatnie w stosunku do źródła, tworzy się kanał przewodzący, przez który może płynąć prąd między źródłem a drenem. W
  • Odpowiedz
@Xawik: jak masz taki gówno-bełkot wklejać i to bez jakiejkolwiek weryfikacji i zrozumienia to sobie daruj, bo tylko szkody czynisz
  • Odpowiedz
do czego służy elektroda B (podłoże) w tranzystorach mosfet i dlaczego w 99,9% zastosowań jest ona zwarta ze źródłem?


@yungdupa: pewnie dawno po czasie, ale może ci się przyda: dlaczemu zwarte ? bo działasz (sterujesz) potencjałem przykładanym do bramki, która pokrywa miejsce powstawania kanału przewodzącego w podłożu. Ale ten potencjał bramki - to jest względem czegoś - przeważnie względem źródła.
Jeśli by to było napięcie tylko względem źródła, a podłoże "wisiało
hrumque - >do czego służy elektroda B (podłoże) w tranzystorach mosfet i dlaczego w 9...

źródło: main-qimg-ae831b7006dccc3c228fcbf9356279c4-pjlq

Pobierz
  • Odpowiedz