Wpis z mikrobloga

Cześć
Czy któraś z #rozowypasek miała operację na endometrioze?
W niedalekiej przyszłości planujemy z narzeczoną starać się o dziecko i wykryta u niej może nam to uniemożliwić.
Mieszkamy we Wrocławiu znalazłem tutaj kilka klinik, które się w tym specjalizują, ale nie wiem jak jest z cenami za tego typu zabieg, lub czy jest on przynajmniej częściowo refundowany przez NFZ
#ginekologia #endometrioza #wroclaw #medycyna
  • 16
@Azzl cena zależy od poziomu skomplikowania. moja szwagierka miała operację w zeszłym roku w Medicusie, zapłaciła chyba między 40-50k. dokładnie nie wiem. tam nie ma refundacji.
@Azzl: Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie bo są różne stopnie zaawansowania endometriozy. Jeśli chodzi tylko o jakieś torbiele to można to załatwić nawet na NFZ jak się znajdzie odpowiedniego lekarza. Przy bardziej zaawansowanych przypadkach to już raczej prywatne kliniki/szpitale. We Wrocławiu macie chyba Medicus, ale słyszałem że jest tam drogo (tzn. drogo jest wszędzie, ale tam jest *podobno* drożej niż w innych miejscach). W Warszawie tymi problemami dobrze zajmuje się szpital Medicover. Koszt
via Android
  • 0
@msgdn Dziękuję za odpowiedz,. Ginekolog też nam wczoraj polecił Skanmex więc chyba najpierw tam zrobi odpowiednie badanie i zobaczymy co dalej
@Azzl ja miałam dwie operacje, jedną na NFZ drugą w Medicover w Wawie. Zdecydowanie odradzam operowanie endometriozy na NFZ.
Moja operacja w Medi wyniosła ok. 22k. Operował mnie dr Pliszkiewicz, który przyjmuje w Warszawie w klinice Murano. Jest specem od endo i wszystkie zmiany widzi na USG - u mnie tak było i wszystko, co powiedział, potwierdziło się podczas operacji. Nie musiałam więc wywalać dodatkowo 1600 zł na rezonans w Skanmexie.
Dr
@Azzl: znajoma walczy z edno już 5 lat. Kroili ją na Borowskiej. Bardzo sobie chwaliła leczenie i pobyt w szpitalu. To gówno ciągle wraca. Bardzo chciała drugie dziecko. Niestety nie udaje się, nawet in-vitro. Dlatego w sprawie drugiej części wypowiedzi, o chęci posiadania dzieci - nie ma co czekać ani na pozbycie się torbieli ani później z dzieckiem. Powodzenia
@Azzl: jestem po operacji w Medfeminie we Wrocławiu, naprawiali mi to, co NFZ skopało. Cennik jest na ich stronie szpitala. Szczerze mogę polecić dr Borowiec.
@Azzl wiesz co, nie wiem. jak ktoś ma operacje na NFZ i wszystko pójdzie dobrze, to w wielu przypadkach nie wchodzi już na fora o endometriozie, dlatego my widzimy tylko te "nieudane operacje". Wiem, że na NFZ bardzo dobrze robi jakaś pani doktor z Opola, na pewno znajdziecie na grupie fejsbukowej, wszyscy chwalą. W moim przypadku było tak, że miałam kilka rzeczy do zrobienia, a zrobili tylko jedną i po pół roku
@Azzl ważne jest, żeby operował specjalista od endometriozy, nie zwykły ginekolog - bo taki może narobić więcej szkód niż pożytku. Na NFZ w Polsce operuje dwoje specjalistów: dr Nabzdyk w Opolu i dr Kurczyński w Katowicach
@Azzl Operacje endo są mocno niedofinansowane przez NFZ niestety, dlatego nagminnie zdarza się, że operator usuwa tylko powierzchowne zmiany, resztę zostawia i zamyka - co jest absolutnie niedopuszczalne przy endo, bo dzięki temu zaczyna się jeszcze szybciej rozprzestrzeniać. U mnie niestety podobna sytuacja jak u koleżanki wyżej - operacja na NFZ tylko mi zaszkodziła.
@Azzl: Zostałam zdiagnozowana z endometriozą III stopnia + adenomiozą kilka tygodni temu. Moja pani doktor mówiła, że we Wrocławiu w szpitalu na Weigla lub w Opolu można przejść taką operację na NFZ. Nie wiem ile się czeka, bo sama wciąż się waham czy chcę iść pod nóż. Prywatnie taki zabieg kosztuje około kilkanaście tysięcy złotych lub więcej, wszystko zależy od umiejscowienia zmian i zaawansowania choroby.
@Azzl: a do Skanmexu koniecznie idźcie zrobić rezonans magnetyczny - właśnie na podstawie opisu z badania MRI moja pani doktor wiedziała dokładnie, co mi jest i mogła zaproponować terapię.