Wpis z mikrobloga

Szukam kursu/ tutka który pomoże mi jako support IT w korpo. Wydawka laptoów/ naprawa ich, instalowanie aplikacji/naprawa aplikacji/ active directory i te sprawy , później coraz więcej serwerowych spraw. Najbardziej leży u mnie wiedza "korporacyjna" tj certyfikaty, active directory, zabawy z outlookiem. Kompami się bawię od dziecka ale wiecie to domowe warunki były żadna duża firma :P
Co polecacie dla siebie/do cv nauczyć się ? Niby codziennie w pracy się czegoś uczę ale tak bym więcej na raz łyknął ;P
#komputery #pytanie #kiciochpyta #admin #sysops
  • 5
@niebadzogrem: Hmm, ale chcesz się dostać do pracy w support IT, czy pójść gdzieś dalej, czy mieć lepszy papier? Czy czegoś się nauczyć? Bo to różne pojęcia. Moim zdaniem warto zacząć od ITIL, korpo to lubi i jest to dość łatwy do zrobienia cert. Rozważałbym też compTIA, Cisco, Azure - ale to trudniejsze i droższe certy
@razzor91: @cysiekw Myślałem o czymś pierw "dla siebie" ściągnąc jakiś kurs z neta/ udemny i podciągnąć umiejki IT by nie pytać tak często bardziej ogarniętych kolegów z teamu, rozumieć więcej i się stać bardziej samodzielnym. A jak już przestane szorować $$$ po debecie to jakiś płatny papier :P
@niebadzogrem: na starcie odpuść naprawę laptopów jak masz zero skila z elektroniki, za długa droga i za dużo wiedzy do przyswojenia( laptop się nie uruchamia! Martwy! Sprawdziłeś klucz? Tak 13. Co? Co? #pdk) chyba że na zasadzie zepsuty, kupić trzeba nowe. Szybciej #!$%@? się w sofcie, ms serwer, ad, ex czejdz, mssql, hyper-v i itd w to bym szedł typowa administracja plus sieciowe tematy ipsy idsy frajerłole. Postaw se lab
@niebadzogrem: To jak dla siebie, żeby podszkolić skilla to kolegą cysiekw Ci dobrze radzi w sumie. Poćwiczyć samemu na jakiś wirtualnych maszynach, przeglądać fora z różnymi problemami komputerowymi - czasem można jakieś ciekawe przypadki wyłapać. Popróbować coś z konfiguracją urządzeń sieciowych, złożyć jakiegoś kompa z używanych części na handel (tak mój ziomek uczył się składać kompy i zawsze 100-200zł był na plusie najmarniej).
Jeśli chcesz iść w elektronikę hardware, to sporo