Wpis z mikrobloga

@Aokx: gowno prawda, to tylko tak działa jak model ekonomiczny uprościsz do 4 klasy podstawówki, i nie bierzesz pod uwagę czynników losowych, psychologicznych, chorób, wypadków, wynaturzen kapitalistycznych typu monopolizacja, zakaz związków zawodowych, czy dumpingu cenowego.

Ogólnie podejście człowieka który żyje pod kloszem rodzicow i wierzy bajki typu „bo jak ludzie mieli by więcej kasy to oddali by ja na fundacje”. Wylosowałes słabe karty i jesteś z pato rodziny? Zdychaj na starcie,
Socjal jest odwrotnością podejścia ekonomicznego


@Aokx:

Społeczeństwo to nie jest organizacja tylko ekonomiczna i zawsze istnieją grupy, które do pracy się nie nadają i w miarę rozwoju technologii będą one rosły.
Można ten problem łagodzić na 3 sposoby - dać im trochę pieniędzy na przetrwanie i piwo, zlikwidować, albo poczekać aż zgłodnieją i zasadzą komuś kosę pod żebro.
@Jin: albo czwarty, zagonić do roboty bądź też zmusić do nauki innego zawodu pod groźbą uczynienia bezdomnym, bo jeśli jak mówisz przez technologię ludzie się do pracy nie nadają "bo halina nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem", to ich wina że poszli na kulturoznawstwo, genderstudies czy mają papier na obsługę prasy drukarskiej gutenberga.
Panas - @Jin: albo czwarty, zagonić do roboty bądź też zmusić do nauki innego zawodu ...

źródło: dd88855886_dalej_jazda_do_roboty

Pobierz
@Aokx: Samo w sobie zabezpieczenie socjalne nie jest złe. Wsparcie socjalne powinno dotyczyć sytuacji gdy ludziom coś nie wyszło, z najróżniejszych powodów. Poważne choroby uniemożliwiające pracę ( tak osoby jak i dziecka ), nieszczęśliwe wypadki, katastrofy. Samo wsparcie socjalne do posiadania potomstwa to nie jest też do końca głupi pomysł, w rozumieniu całego państwa ( choć mnie jako bezdzietnego to nie dotyczy ) . Demografia to ważny problem. Ja jednak nie
@Panas:

Nie chodzi o ludzi z niewystarczającym wykształceniem tylko z niewystarczającymi predyspozycjami np. intelektualnymi, psychicznymi i fizycznymi.
I co będziesz im dawał do roboty - obóz i kamieniołom, czy prace społeczne - w 17 zamiatać chodnik?
Armia USA już dziesiątki lat temu uznała, że poniżej 92IQ człowiek nie nadaje się nawet na piechura. Takich ludzi na świecie jest ze 20% jak nie lepiej. W Afryce możesz im kazać nosić wodę. Ale
@Aokx p0lacka wersja socjalu, bo w normalnych dzialajacych socjalistycznych krajach to te pieniadze są po to by wspierać ludzi pracujących. Zasilki bezrobotne, kursy, żłobki i przedszkola, infrastruktura. Jak w skandynawii.
Nie jak w p0lsce 500 na bombla 500 na ojca alkoholika, MOPSy, 1000 zl na zdechla rybe z Odry, 1000 za zboże ktore trzymales bo posluchales ministra rolnictwa itd itd
@Aokx: to, zawsze śmiałem się z biadolenia przedsiębiorców do czasu, aż sam nie zacząłem nim być. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

I nie, socjal mi nie przeszkadza ale przeszkadza mi jego forma - dawać komuś pieniądze za nic nie robienie to zbrodnia (oczywiście pomijam przypadki osób niepełnosprawnych itp.). W innych wypadkach rola państwa powinna ograniczać się do dawania wędki - dofinansowywania kursów do podjęcia pracy w zawodach deficytowych,