Wpis z mikrobloga

Hej mirki,

szybkie pytanie do #iphone: kupuję "brand new" #iphone14 przez cleverbuy.de. W mailu potwierdzającym wysyłkę przysłali mi numer seryjny urządzenia. Po sprawdzeniu na https://checkcoverage.apple.com/coverage data zakupu widnieje jako listopad 2022 przez co roczna gwarancja wygasa 23 listopada 23.

Oczekiwałbym, że "brand new" to brand new i gwarancja rozpoczyna się w momencie mojego zakupu. Czy ktoś mnie tu robi na szaro czy cleverbuy działa jakoś inaczej?

Trochę nowy jestem w tematach #apple
  • 7
może ten numer to taki na odwal do zamówienia? raczej nie sądzę, żeby sprawdzali każdego tela pod tym względem, lepiej poczekaj co dostaniesz i zrób nagrywanie otwarcia paczki
@tymonss: a czemu nie kupisz przez oficjalną dystrybucję? Z tego co czytam na stronie to w tym cleverbuy są telefony po zwrocie. Mogą być teoretycznie nieużywane, ale za to tracisz właśnie gwarancję
@pekak: jak miałoby to działać? Gwarancja Apple biegnie od momentu aktywacji, więc taki telefon jest już używany. Bez wyjęcia z pudła i właczenia go przeca nie aktywujesz.
@tymonss: Teoretycznie masz rację. Ale ja miałem już sytuację z Watchem, że oddawałem go na gwarancji trzy dni przed jej końcem (zwykły przypadek). To było 27.01.2023 a zegarek kupowałem 17.01.2022. Aktywowałem 30.01.2022, więc zgodnie z tym co piszesz nie powinien już być objęty gwarancją. W ispocie nie chcieli ode mnie żadnego dokumentu sprzedaży tylko wymienili na nowy.