Wpis z mikrobloga

Mam pytanie.
Ogólnie #!$%@?łem sprawę i zostawiłem rower u mamy w tamtym roku kiedy był remont dachu no i rower został na miesiąc na podwórku w deszczach i wiatrach. Zardzewiał łańcuch - taką szybką diagnozę otrzymałem jak zaniosłem go do serwisu najbliższego bo strasznie piszczał jak widelcem po talerzu i chrobotał.
Powiedzieli że łańcucha nie muszę wymieniać, przesmarowali mi go tylko i znowu nie piszczał ale cichutko chrobotał. 3 jazdy rowerem łącznie gdzieś tak 100km i znowu zaczął piszczeć że aż drenowało czaszkę i się wytrzymać nie dało.
Zaniosłem go do serwisu, znów stwierdzili że mi go tylko przesmarują i sytuacja powtórzyła się, 2 rowerki cicho i od trzeciej jazdy tak piszczy że mam dość tej #!$%@?.
W serwisie przy drugim razie powiedziałem że cena nie gra roli niech mi sprawdzą czy nic nie jest zardzewiałe jakieś blaszki odgięte przerzutki #!$%@? cokolwiek, stwierdzili że wszystko jest w porządku i tylko trzeba było przesmarować i znów jest cicho.
Co myślicie że może być przyczyną skoro po przesmarowaniu jest cicho? Smar schodzi bardzo szybko? Smar nie trzyma się zardzewiałego łańcucha i trzeba dać nowy łańcuch? Najgorzej jak jadę pod górę i mocniej musze nacisnąć na pedał wtedy piszczy że mam ochotę wyrzucić w rów ten #!$%@? rower.
Jestem laikiem, nie znam się na terminologii, rower mtb trochę starszy, jeżdżę rekreacyjnie nigdzie się nie śpieszę, nie muszę mieć szybko ale chcę mieć cicho bez pisków i chrobotania, lubię ten dźwięk pracy roweru ale nie widelca po talerzu.
W domu jakoś chciałem sprawdzić, zszedłem z roweru i kręciłem pedałami po lekkim podniesieniu go wychodzi na to że to piszczy jakby z tyłu bo przez chwilę myślałem że to ta tarcza pośrodku gdzie są pedały.
Sprawdziłem tylko czy mi hamulec nic nie blokuje ale wydaje się być w porządku bo po zdjęciu dalej piszczało.
#rower #pytanie
  • 10
  • 0
@ZaQ_1: może być ale zostawiałem numer telefonu i odbiór był na za kilka dni, dzwonili wcześniej że sprawdzony i że tylko smaru brakuje łańcuch jest suchy a przecież miesiąc wcześniej był smarowany i zrobiłem tylko 3 trasy.
Od czasu wpadki z tym podwórkiem rower cały czas był w suchym zadaszonym miejscu.
  • 0
@coundel_bury: ok to nie wiedziałem, wcześniej jak ten rower 2 lata temu dostałem to zrobiłem chyba z 1,5 tysiąca km i nie było problemu, ale miałem ponad 10 lat przerwy i nie znam się zielony jestem, jak piszesz że trzeba to kupię smar i ściereczki i jakiś płyn do mycia ze smaru i tłustości?
Te zębatki też jest dobrze smarować?