Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy z wyborem roweru.
Trochę po mieście, ale za tydzień mam małą wycieczkę w teren i w przyszłości preferować będę wycieczki za miastem, nie zawsze asfaltem.
Mój maksymalny limit to 1700zł.
Zastanawiam się nad Krossem Hexagon 3.0 2022 (1700zł), a pomiędzy Lazaro (modeli od cholery).
Męski, pod 183cm wzrostu, więc rama 19/21, tylko nie mam pojęcia na co zwracać uwagę i czym się kierować.
Czy lepiej wziąć wyższy model przerzutek, czy tarcze zamiast v brake, potrzebuję ogólnie rad na jaki kompromis pójść. MTB czy cross...?
Pytań mam mnóstwo, więc zdaję się na wasze opinie, bo mój research tylko mnie jeszcze bardziej pogrążył...
Preferencyjnie Allegro, bo Allegro pay i ochrona od supportu, a ten budżet na moją studencką kieszeń, to i tak szaleństwo.
#rower #warszawa #rowerowawarszawa
  • 9
  • 0
@Rookie34 dorzuciłem warszawskie tagi, musicie wybaczyć, ale chciałem też dotrzeć do osób z okolic, które może mają jakieś używki w okej stanie. Oczywiście 1700 to max, jeśli jest coś sensownego, to może być nawet mniej ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale na pewno nie chcę zmarnować pieniędzy, żeby po miesiącu mi się odechciało od niekomfortowej jazdy
@Rookie34: jesli nie jezdzisz w ciezkim terenie to zdecydowanie krosowy, albo trekingowy, na MBT nawet nie patrz.
Zdecydowanie tarcze polecam - na suchym ponoc troche slabsze niz V-brake, ale nie traca skutecznosci w deszczu, sniegu, blocie. Inna sprawa to nie wiem czy w rowerze za 1700 beda jakies sensowne...

Najlepiej bys zrobil jakbys poszedl do jakiegos sklepu rowerowego i popytal, poprzymierzal sie. Pamietam jak ja kupowalem swoj, zastanawialem sie miedzy dwoma
  • 0
@lisschytrus: @DryfWiatrowZachodnich
Dziękuję za pomoc. Pewnie mnie zjecie, ale na podstawie opinii i rady kilku osób wytypowałem 3 rowery z Decathlonu (Rockrider ST 120, Riverside 500 i Tribana RC100) i KANDS THE ONE ALTUS VB 3x8.
Wszystkie mają super opinie i są polecane, a Decathlon ma podobno super support gwarancyjny i mam go po drugiej stronie ulicy. Decyzję podejmę jeszcze dzisiaj, zależy tylko od tego przemyślę to gdzie będę jeździł (
@Rookie34: tak szczerze, tez myslalem czy Ci jakiegos z decathlonu nie polecic. Niby to taki market sportowy, ale kurde, tanie sprzety maja zaskakujaco dobre, mama ma od nich rower i jest bardzo zadowolona - oczywiscie to sprzet sporo slabszy niz moj TREK, ale w takim przedziale cenowym, jak dopiero zaczynasz to czemu nie.
Patrzac na to co wytypowales z Decathlonu, to tak:
https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-rockrider-st-120-27-5/_/R-p-305496 gorski, nie bierz
https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc100/_/R-p-305831 to szosowy, specyficzna pozycja,
@Rookie34: aa i sluchaj, jakbys decydowal sie kupowac - to pamietaj by potem co nieco podokrecac, samemu obejrzec. Tam nie pracuja jacys mega profesionalisci najczesciej, sam sprzet tez nie jest topowy i to nie oni beda na tym jezdzic, wiec to nie tak ze na pewno Ci zrobia na tip top ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i jak sie zdecydujesz to pewnie bedzie to cos duzo ciezszego
  • 0
@DryfWiatrowZachodnich byłem w swoim Decathlonie i nie było mojej ramy... Wziąłem ze swojej okolicy Kands Canavaro, bo mogłem go objechać, a tego Riverside musiałbym brać w ciemno... Późno się za to zabrałem, bo na ten weekend już potrzebuję, ale jestem bardzo zadowolony. Okazało się w ogóle, że mój kolega niedawno kupił sobie tego Riverside z Deca i zachwala, poza tylną przerzutką. Jak będę miał okazję, to dam Ci znać jak się na