Wpis z mikrobloga

#biedanonim
Pisze z anonima bo gdzieś zagubilem hasło do konta.
Doradzi ktos w kupnie auta? Bo ja już jestem bezradny. W skrócie, miałem 23 letniego focusa którym jeździło mi się super, zawieszenie serio robiło robotę i sprawiał dużo frajdy szczególnie w zakrętach, no ale zgnił wiec szukam nowego.
Budżet? Najlepiej okolice 30k, ale jak coś fajnego to do 50k.
Co bym oczekiwał

- najlepiej benzyna. Coś trochę szybszego zebym nie musiał wyłączać klimatyzacji podczas wyprzedzania tira na autrostradzie. Więc powiedzmy te 120km+
- must have - dobre prowadzenie się auta, nie chce punto czy innego fiata który będzie się przechylać na szybszym zakręcie
- stosunkowo niska awaryjność, jestem świadom że auta się psują, ale chciałbym wiecej jeździć po drodze niż na lawecie.
- fajnie jakby był 2010+, no ale jak coś tanszego to rozważam 2005+, średnio mi się widzi dawać 50k za 15 letnie auto

Co przeglądałem :
skoro miałem focusa mk1, to oczywiście patrzyłem na inne fordy. mk2 - 1.6 dość wolne, 1.8/2,0 szczerze mówiac dość ciężko znaleźć. Plus ten 2.0 to już troche bardziej skomplikowany jest w naprawach itd, nie wiem czy warto.
fiesta mk7 st - jestem singlem bez dzieci, więc auto może być małe, dość mi się podoba, ale troche obawiam się tego ecoboosta - pękajace bloki itd.
Renault 1.4/1,3 tce - bardo dużo złych opini słyszałem, że tam coś nie tak z spasowaniem głowicy jest i ogólnie niepolecany silnik.
vag (golf,audi,skoda) w tym budżecie to raczej albo jakies 1.6mpi które nie jedzie, albo tsi/tfsi o których slyszałem tylko fatalane opinie.
Ktoś coś doradzi? Bo co znajdę auto to zaaraz w google tysiąc wyników dlaczego jest ono nie polecane.
astry 1.4t 140km - niby turbo, niby 140km, a i tak ma 10s do 100, troche posiedziałem na forach i też problemy z pękającymi kolektorami, ogólnie plastikowy osprzęt silnika który lubi po prostu pękać, a każda z częsci to 2000zł. Plus znajomy ma opla (pierwszy, jedyny właściciel salon polska) a przy 120kkm musiał włożyć w niego 10k pln bo klapki w kolektorze pękły, coś z rozrządem itd.

Czy moze budżet za mały na auta 2010+ ?
#motoryzacja #kupnosamochodu #samochody



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
· Tag #biedanonim to wpisy z niską potrzebą anonimowości.

  • 6