Wpis z mikrobloga

#swiadomysen #ld #luciddream #swiadomesny #swiadomesnienie #oobe #obe

Czy często miewacie świadome wejście w sen? tzn. leżycie w łóżku i nagle czujecie paraliz, wibracje, dźwięki etc? jak to się u was odbywa? wchodzicie wtedy w zwykły sen, LD, OOBE?

pytam, bo miałem dzisiaj takie doświadczenie. obudziłem się około 5, rozbudzilem po czy znowu poszedłem spać. no i leżąc nagle zacząłem mieć wibracje w głowie, słyszeć dźwięki. od razu zrozumiałem, że to jest sen i pojawiła się pełna świadomość (ciało zasypiało). co chwilę tej stan się powtarzał, tzn. co chwilę pojawiały się w głowie wibracje, a ja leżałem z pełną świadomością i obserwowałem. Trochę przerażające doświadczenie dla nowicjuszy, trochę chciałem to wykorzystać i spróbować OOBE, ale chyba zbyt mocno bałem się. w końcu chyba zasnąłem, bo obudziłem się dopiero po 10.
  • 5
@kiszczak: Tu trzeba ćwiczyć koncentrację albo mieć jakąś kotwicę np dźwiękową
To jest jedna z dobrych technik, pozwala "wyczuć" tą granicę
https://kompendiumld.wordpress.com/upuszczanie/
@Chicane Miałem kilka razy paraliż, raz po obudzeniu się rano chciałem spróbować techniki hipnagogicznej, czułem jak moje ciało zastyga, nie pamiętam czy były jakieś dźwięki, w pewnym momencie naszła mnie taka myśl a co jeśli zacznę się dusić i przerwałem do teraz jestem zły na siebie