Wpis z mikrobloga

#windows #informatyka #drukarki #drukarka #pracbaza
mam problem z poprawnym udostępnieniem drukarki w robocie.
Jeden laptop ma windowsa 11, do niego podłączona jest drukarka Brother HL-2310D, chcąc drukować z jakiegokolwiek innego laptopa (na dwoch jest windows 10) czy kompa działającego na Windows server, dostajemy błąd podczas próby połączenia się z drukarka
"Nie można ukończyć operacji (błąd 0x00000709). Sprawdź dokładnie nazwę drukarki i upewnij się, że drukarka jest podłączona do sieci."
natomiast jak podłącze drukarke do jednego z komputerów, który działa na win10 to ten drugi z win10 może drukowac bez problemów ale znowu ten z win11 nie jest w stanie. kombinowałem na masę sposobów i dalej nic. jak można to ogarnąć bez kupna serwera wydruku?
Pobierz RobiS - #windows #informatyka #drukarki #drukarka #pracbaza
mam problem z poprawnym u...
źródło: temp_file.png2640315851992342550
  • 7
@RobiS: kompy podłączone do tej samej sieci? To samo wifi a nie np 2,4 a win 11 5G? Centrum sieci i udestepnisnia sprawdzone? Sieć na wszystkich kompach ustawiona jako prywatna?
@RobiS: nmw moze to gupie, morze mondre ale sprobowalbym na kompie z win11 zainstalowac recznie sterowniki pod win11.

Widze ze sa osobne stery pod win10 i win11. Jak udostepiasz i sie podpina to chyba pobiera drivery z drugiej maszyny.Moze win10/11 nie dzialaja zamiennie