Wpis z mikrobloga

Siemanko, potrzebuję pomocy, rady.
Pracuje w korpo jako handlowiec od kilku lat. Jestem w trakcie zmiany pracodawcy, przechodzę do konkurencji. Chciałbym skopiować swoją bazę danych, którą sam tworzyłem ale wiem, że jest to w jakiś sposób kontrolowane. Czy jakiś dobry Mirek zna ten magiczny sposób jak to zrobić?

#pracbaza #korposwiat #pracait
  • 12
@wenszu87: Pliki, które zostały stworzone na rzecz świadczenia usług dla byłego pracodawcy pozostają jego własnością oraz nie mogą być kopiowane czy "przenoszone". Jedyne co możesz wynieść z wczesniejszej roboty to doświadczenie oraz to co zostanie ci w głowie. Takie skopiowanie bazy danych, może jednak się wydarzyć, jeżeli uzyskasz pisemną zgode pracodawcy.
@wenszu87: najbezpieczniejsza opcja to pamiętasz firmy z którymi współpracowałeś i po zmianie pracy szukasz kontaktów w necie powołując się ze już ogarniałeś coś dla nich (aczkolwiek możesz trafić na osobę która Cię #!$%@?) albo możesz strzelić zdjęcie albo tak jak napisał @karacz najbezpieczniejsza opcja żeby spisać w notatniku "bliskie kontakty" ale dalej jest możliwość że ktoś Cię #!$%@?. Zależnie jak się znasz z tymi ludzmi z zewnątrz.

Miałem kiedys taką sytuacje