Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kryptomirki, byłem klientem FTX, tuż po upadku giełdy starałem się bezskutecznie wypłacić środki, niedawno otrzymałem 3 maile:

- 29.03 od ftxnoticing@KROLL.com, informujący, że mój "claim" to środki w #bitcoin #ethereum i #euro (łączna wartość około 1,000 euro)

- 14.04 od support@ftxeurope.eu, informujący, że do 1 maja mam czas na "claim your balance" i przejście KYC; zrestowałem hasło i zalogowałem się na portalu ftxeurope.eu, ale widnieje tam kwota <2 euro z zaznaczeniem, że nie uwzględnia pending transactions - czy mam przepisać kwotę z wcześniejszego maila (która obejmuje niezrealizowane pending transactions) i potem dostarczyć dowody (takie jak screenshoty i poprzedni mail)?

- 15.04 od FTXDigital@restructuring.pwc.co.uk z jakimiś skomplikowanymi wyjaśnieniami

1. Czy te wszystkie maile są legitne?
2. Jak najlepiej postępować, i jakie są szanse na odzyskanie tych środków?

Z góry dzięki za wsparcie.

#pytanie #kryptowaluty #ftx #sbf #afera



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Wyślij anonimową PW do autora (niebawem) · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Jailer
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
1. Czy te wszystkie maile są legitne?


@mirko_anonim: Prawdopodobnie nie. Czy te domeny są oficjalnymi domenami (ja nie wiem, bo nie korzystałem z FTX)?

Jak najlepiej postępować, i jakie są szanse na odzyskanie tych środków?


@mirko_anonim: Postępować wg instrukcji przesłanych z oficjalnych źródeł, ale pewnie jeszcze takich nie było, bo takie sprawy trwają latami, przykładowo mtgox padł w 2014 roku, a do dziś środki są nie wypłacone. Więc szanse są
@mirko_anonim: tylko ten pierwszy mail od ftx@noticing.ra.kroll.com jest autentyczny. Reszta to próby wyłudzenia. Takie rzeczy trwają latami, więc nie spodziewaj się szybkiego zwrotu. A jaki on będzie to nikt nie wie. Przy małych kwotach nie warto nawet wypełniać claima
@mirko_anonim: właśnie tak na szybko sprawdziłem domenę ftxeurope.eu i wygląda legitnie, ta domena jest zatwierdzona przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (CySEC)
https://www.cysec.gov.cy/en-GB/entities/investment-firms/cypriot/72591/
licencję mają zawieszoną, więc mogą jedynie wypłacać.
Było też o tym info na twitterze FTX.

@maggotbrain15: skąd wiesz że reszta to próby wyłudzenia? Masz jakieś info? Jak scamer mógłby uzyskać od CySEC zatwierdzenie domeny?

W sumie jeszcze kwestia tego jak wypłacają, bo jeśli ktoś miał tam
@voot: sorry, po prostu przeczytałem twój post i zareagowałem na nieprawidłową kwotę. Reddit twierdzi, że kwota się nie zgadza jeśli zleciłeś wypłatę przed bankructwem. Czyli ten drugi mail jest legitny, a przynajmniej tak mówią ludzie w necie. Ja nic nie miałem na ftx. Natomiast ten trzeci to już na pewno jest scam
@maggotbrain15: post nie jest mój, ja tylko szukałem informacji w sieci i tak trafiłem tutaj, bo sam mam takie maile na skrzynce i zastanawiam się czy to wypłacać czy czekać i jest szansa że oddadzą mi btc albo po dzisiejszym kursie. W sumie ja tam miałem jakieś grosze na dzisiaj chcą mi wypłacić około 50 eur, bo to jest to co nie zdążyłem wypłacić na swój portfel, bo co jakiś czas
@maggotbrain15: lecą w kulki, bo to nie było bankructwo tylko oszustwo, a jeśli ktoś miał np. btc, to powinien otrzymać dzisiaj btc (przynajmniej w UE, bo USA w sumie nie wiem jak się na to zapatrują). Zresztą w sumie sam ftx.eu zgodnie z prawem miał przecież być zupełnie odrębnym tworem i trzymać kasę klientów z UE osobno, więc jeśli działali zgodnie z zasadami, to powinni mieć krypto klientów, przypuszczam, że w