Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Znam taka rodzine, wlasny sklep i hurtownie warzyw od lat 90. Dwoch synow na trzech powiesilo sie przed czterdziestka. XD


@Niedobry: też znam taką rodzinę

30 hektarów pod szkłem i już dwóch synów z trzech strzeliło magika bo nic w życiu nie osiągnęli poza tym, że byli najszybszym plemnikiem
@CXLV: ale ty wiesz ze nie o to chodzilo nie? mysle ze chodzilo o to, zeby przerwac bledne kolo biedowania i ciezko zapracowac zeby jego dzieci mialy to o czym on sobie marzyl.
@matigala: im większy socjalizm, i im bardziej rozwinięta gospodarka tym trudniej zgromadzić kapitał na wygodne życie, równanie poziomu powoduje że ty gówno masz pomimo zaangażowania,, dochodzi do tego że gość na entry level zarabia 2,8k a osoba co pracuje 5 lat 3,5k to jest patologia - wypłaszczanie zarobków, utrudnia wybicie się jednostkom ambitnym
@matigala: Ktoś fajnie napisał niedawno na wykopie, że należy patrzeć sie na siebie, jacy byliśmy kiedyś jacy jesteśmy teraz, na ile stać nas teraz na ile stać nas było wcześniej i w ten deseń. I to jest bardzo dobrze powiedziane, tego się należy trzymać.. gorzej kiedy ktoś np nam bliski nam to zepsuje, bo powinieneś to to czy tamto i naturalnie mocno weźmiemy to do siebie, psując nam poczucie wartości. bo
No tak, więc jak biedakowi jebnie biznes to zostaje z niczym, bogolek sobie może próbować do skutku bo ma poduszk

@hehexdlollmao:
Posłuchaj sobie bogatych jak dochodzili do kasy. Wielu z nich miało ZERO i startowali od zera za każdym razem.
Myslisz, że ktoś jest długo bogaty bo miał fuksa?
Ci od fuksa to żyją jako tak może z 2-5 lat, potem ich konkurencja zmiata.
Długo bogatym może się utrzymać, jak masz
@Krolowa_Nauk: Mówisz to z perspektywy faceta czy dziewczyny? No i wyraźnie p@lisz relatywizując łatwy start finansowych bo ktoś więcej pracuje to lepiej może. No właśnie 99% miliarderów i milionerów miało bogatych rodziców i większość bogatych rodziców ma większe szanse na kontynuowanie sukcesu bo nie muszą dzieci jak najszybciej iść w "profesję" by starczyło do 1szego lub iść na studia które najszybciej dają fach.

Żaden z biedaków nie pozwoli sobie na firmę
@matigala elo przegrywie :) trzeba było się uczyć, ja nie narzekam.

moi rodzice po zawodówkach, życie od zera. ale miałem tak jak każdy prawo do szkoły i wiedzy.
trzeba się było starać, a nie skomleć.

A ci bogaci rodzice, o których piszesz, też musieli się dorobić albo ich rodzice. komuś w ich linii się chciało, a w twojej same przegrywy od pokoleń
@Uuroboros:

Rozwijali pasję i swoje zawody już od gimnazjum, mieli wsparcie od starych i niektórzy przed skończeniem liceum już zarabiali tyle samo co ich starzy, ale najlepsze że ich kieszonkowe wynosiło tyle co pensja mojej mamy. Nigdy nie osiągniemy życia bananów bo oni już na samym starcie stoją znacznie wyżej niż my, nawet kolegowanie z nimi przez wielu jest uważane za mezalians bo #!$%@? nie wypada. I tak ja od 18
@matigala
Dobra ale to tez można w drugą stronę. Ile jest bogatych typków co mieli wcześniej biedę na chacie? #!$%@?
Wszystko to uczenie się, zdobywanie kontaktów i nowych umiejętności. Zamiast zazdrościć zacznij inwestować w rozwój i tyle.