Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna #rosja #takaprawda

Mamy więc masowe groby cywilów w wielu miastach. Rosyjskie wojsko systematycznie burzy ukraińskie pomniki. Zapobiega używaniu języka ukraińskiego na terenach okupowanych. Porywa dzieci, żeby mogły zostać zrusyfikowane w Rosji. Bombarduje i niszczy całe miasta. Teraz obcinają głowy i dekapitują Ukraińców - są wyraźnie systematyczni.

Jesteśmy świadkami najgorszych okrucieństw popełnionych na europejskiej ziemi od czasów drugiej wojny światowej.
Bobito - #ukraina #wojna #rosja #takaprawda

Mamy więc masowe groby cywilów w wielu m...

źródło: 47rs220402c504-1

Pobierz
  • 25
że drogie auta na ukraińskich blachach


@Lolenson1888: Jak Banderę, Przewodów, zboże jestem w stanie w jakimś tam stopniu jeszcze zrozumieć . Tak argument o drogich autach to chyba najbardziej kretyński i debilny jaki kiedykolwiek można zastosować. Jeśli ktoś ma auto za 200-300 koła czy nawet milion, to można go bestialsko zabić wraz z jego dziećmi i nie ma on prawa szukać schronienia dla swojej rodziny, w kraju w którym nie ma
@Bobito: https://m.youtube.com/watch?v=yp_3bKG4mTY&list=LLM3J2wcgkw3CDnVRkouE87A&index=1&pp=gAQBiAQB

Ukraina pokutuje. Te rzeczy działy się niedawno i wiele z tych zwierząt jeszcze żyje. To była czystka etniczna, mordowali mniejszosc (okolo 12% ludnosci wołynia to byli Polacy). Bez roznicy czy starzec, 4 letnie dziecko czy kobieta, ważne że Polak.
Także oczywiscie też nie jest to dobre co się teraz dzieje i szkoda Ukraińców, ale mozna powoedziec że dopadła ich sprawiedliwosc historyczna.
@Bobito: Wybielasz zbrodnie ukraińskie zbrodniami rosyjskimi? U nas mamy dzień pamięci ale Ukraińcy ewidentnie wymazali te zbrodnie ze swojej pamięci narodowej.
Nie jestem prorosyjskim przygłupem i jestem za obecnym wsparciem Ukrainy ale mieszkam też 2km od Bugu i znam historie ludzi z pierwszej ręki, napewno dlatego ciężko mi nad tym przejść obetnie
@freeszpak: absolutnie nie wybielam, oddaje cześć rzezi wołyńskiej co roku to tragiczna historia na kartach obu narodow, które obecnie są w dobrych,ciepłych relacjach. Osobiście myślę że Zełenski zrobi z tym porządek w przyszłości.Chodzi o to że jest to element gry propagandowej i wycieranie sobie mordy ofiarami tragicznej rzezi wołyńskiej.

"Propaganda Rosji nagłaśniała także wątki historyczne, by skłócić Polaków i Ukraińców" -zastępca Min. Koordynatora Służb Specjalnych.
Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej
@Lambo994 jeszcze często to mówią ludzi głosujący na "wolnościową" i "wolnorynkową" Konfederację, która ma wspierać zaradnych, którzy się dorobili swoja pracą. A jednocześnie by odbierali takim ludziom prawo do ucieczki i ratowania życia no bo jak to wygląda. Czyli taka klasa średnia albo wyższa trzeba bronić przed wysokimi podatkami ale przed bombami to już nie xd.

Turbopatrioci co to siedzą w UK lub u Niemca też pierwsze co kupują to jakiś dobry
@Bobito: ja tam lubię pooglądać taśmy sprzed kilku lat jak ruscy się z czeczenami przepychali, idealne do obiadku, ale no czeczeni to nie ludzie w porównaniu do ukrainców xD podcinanie gardeł i obcinanie łbów ludności cywilnej to popularny sposób na zastraszenie przynajmniej tak wnioskuje, wojna to wojna, a ludzie to bestie, myślę że jakby ruskie weszły na teren polszy to żaden kraj nie pomagałby nam
Bardziej debilnego argumentu niż tego z autami to naprawdę nie spotkałem


@Lambo994: ruskim trolom chodzi wylącznie o hejtowanie

1) Uchodźcy uciekają w łachmanach - TO SĄ EMIGRANCI EKONOMICZNI!!!! NIE WPUSZCZAĆ
2) Uchodźcy uciekają z Iphonami i w Adidasach - CHCO ŻEROWAĆ NA SOCJALU, NIECH BRONIĄ KRAJU NIE WPUSZCZAĆ
3) Uchodźcy przeczekują w ośrodkach pomocy - CIĄGNĄ SOCJAL I NIC NIE ROBIĄ. ZA ROBOTE BY SIĘ WZIĘLI
4) Uchodźcy idą do pracy
@freeszpak

Także oczywiscie też nie jest to dobre co się teraz dzieje i szkoda Ukraińców, ale mozna powoedziec że dopadła ich sprawiedliwosc historyczna.


Polacy, którzy mordowali cywilów, palili wsie, strzelali do Żydów próbujących wyjechać po wojnie do Izraela mają dziś w Polsce pomniki i są bohaterami. Jaki byłby rozmiar sprawiedliwości historycznej? To nie były zbrodnie tego samego kalibru co Wołyń, więc nie należy nam się brutalna okupacja, ale co byłoby uczciwe? Zajęcie
stać na SUV-a Mercedesa albo Porsche, a oni całe życie robią u Janusza za 200 zł powyżej minimalnej ? Bardziej debilnego argumentu niż tego z autami to naprawdę nie spotkałem


@Lambo994: ? Im nie chodzi o auta tylko o to że chamsko wyciągają łapy po socjal i żyją na garnuszku o wiele biedniejszych Polaków - jakbym ja uciekał z kraju i zależałoby mi żeby on wygrał wojnę to bym to auto