Wpis z mikrobloga

Tak wyglądają promocje w cywilizowanych krajach.

Tak trzeba mówić o tym głośno. W Polsce w sklepach jest zdecydowanie drożej niż w Niemczech i to na każdym produkcie.

Cola: 4.68 PLN w Niemczech, 5.29 PLN w Polsce

Wino musujące Rotkappchen 10,53 PLN w Niemczech, 39.99 PLN w Polsce (internet), Lidl 42.99 PLN. Generalnie ceny win (tych samych) w Polskim Lidlu i Niemieckim to różnica rzędu nawet 40%...

Czekolada Milka 2.76 PLN w Niemczech, w Polsce 3.69 PLN

Kawa Lavazza cena w Niemczech 41.07 PLN, w Polsce 59.99 PLN.
Za cenę Lavazza dostaniemy w Polsce najtańsza kawę wyprodukowana dla Lidla.

#polska #ciekawostki #niemcy #lidl #zakpy
Caracas - Tak wyglądają promocje w cywilizowanych krajach.

Tak trzeba mówić o tym gł...

źródło: temp_file.png9110913819494091304

Pobierz
  • 67
@Caracas: Tutaj masz Mireczku koszyk NAJTAŃSZYCH produktów z marketów, który robiłem ostatnio dla kogoś kto pytał na tagu. Porównaj z cenami w Polsce, bo aż ciekaw jestem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mięsa już nie wrzucam bo jest 1,5-2x droższe w DE xD

Mozarella 44,53zł kg
Laysy Paprykowe 49,58zł kg
Mleko 7,44 zł l
Sok świeży pomarańczowy 13,28zł l
Sok świeży jabłkowy 12,63zł l
Jogurt zwykły 9,35zł kg
kurczakos1 - @Caracas: Tutaj masz Mireczku koszyk NAJTAŃSZYCH produktów z marketów, k...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-28 202300

Pobierz
@Caracas akurat sekty to mają tanie bo to miejscowe siki i akurat podałeś ceny z tego tygodnia gdzie jeszcze była na nie promocja. U nas też ruskiego #!$%@? kupić za 12 zl
@Caracas: Nie wiem dlaczego wszyscy zaczynają wysrywy o tym, żeby nie porównywać produktów markowych (milka widać burżuazja nie dla polaka robaka xd), że gdzieś widzieli jednak 50 groszy droższe w PL itd.

Żyłem w Niemczech ponad rok i żarcie było bardzo zbliżone cenowo do PL. Można się kłócić czy 10% tańsze, czy 20% droższe, ale co to za różnica? Sedno takie, że Niemiec w twojej korporacji na tym samym stanowisku dostanie
@kurczakos1: to nie moja teza. Odpowiadałem Panu @erni13. Po drugie, hehe zobacz czekolada w Niemczech jest 1 zł droższa niż w Polsce brzmi zabawnie, porównując zarobki polskie do niemieckich. Po trzecie jeśli chodzi o piwo, poczytaj o akcyzie na piwo w Polsce liczone na podstawie stopni plato słodu ;) W tym roku tenże podatek, zwiększył "jedynie" o 3 zł (30% xd) za jeden stopień plato na hektolitr, co spowodowało zmianę
Żyłem w Niemczech ponad rok i żarcie było bardzo zbliżone cenowo do PL. Można się kłócić czy 10% tańsze, czy 20% droższe, ale co to za różnica? Sedno takie, że Niemiec w twojej korporacji na tym samym stanowisku dostanie 2-3x tyle co ty, a polski niewolnik stwierdzi że no tak, bo koszty życia wyższe i jako dowód da Milkę kosztująca jednak 6 złotych zamiast polskich 5, jak 90% komentarzy tutaj potwierdza.


@