Wpis z mikrobloga

A ja pamiętam jak było rok temu, polskie młyny świeciły pustkami, groził nam kryzys, a największe piekarnie musiały sprowadzać pszenicę z USA.
Co zrobili wtedy polscy rolnicy? - pchali zboże do Niemiec i Francji i nawet nie chcieli słyszeć o sprzedaży polskim młynom, bo Niemcy płacili dwa razy tyle.
A jak firmy z Polski sobie w końcu ogarnęli dostawców, to wielki kwik rolników.
Rolnicy zasługują na taką samą pogardę jak górnicy, którzy w momencie największego zapotrzebowania na węgiel urządzili sobie strajk.
Dlatego zastanówcie się troszkę wykopki, o kogo tak ochoczo walczycie, bo ci sami rolnicy, którzy dziś kwiczą, że nie mogą sprzedawać zboża, rok temu mieli was totalnie w dupie i sprzedawali do Niemiec.

#polska #ukraina #wojna #rolnictwo
  • 155
@Stan_Przedzawalowy zborze? powiedz mi czy umiesz czytać ze zrozumieniem? bo pisać to już wiemy że nie potrafisz.
eksportem zajmują się potężne firmy i biznesmeni, rolnik nie ma z tym nic wspólnego bo sprzedaje je do skupu 20 kilometrów od gospodarstwa. Zacznijcie debile odróżniać rolników od pośredników. Pewnie Ty też myślisz że to rolnik sprzedaje warzywa do marketów i rolnik odpowiada za wzrost cen?
A tak btw. 300 000ton do Niemiec? to jest
@Freddy-Krueger andrzeju, nie irytuj się. Poranną literówka, pisałem zaspany.
Prawda jest taka że przed wojną UA odpowiadała za 40% unijnej przenicy i 90% jęczmienia. Nie rozumiem dlaczego wtedy to nikomu nie przeszkadzało.
A powiedz mi czy w związku z wojną i podwyżką cen ON oraz zerowym vatem na to paliwo przedsiębiorcy opierający biznes na paliwie to kogo mają oskarżyć, UA? Bo zobacz, cena ropy x2, VAT 0 więc go nie odliczą. #!$%@?
Mam tylko jedno pytanie.


Skąd Ukraińscy rolnicy biorą te opryski?

Dlaczego przez dekady importu zboża z Ukrainy nigdy nie było problemu, a teraz jest?

Dlaczego w żadnym innym kraju, poza Polską nie wykryto problemów?


@mango2018: To trzy pytania.
ale rozchodzi się jeszcze o to ze ukraińskie zboże nie spełnia często żadnych norm jakościowych i jest po prostu trucizną


@Porut: tak słucham juz któryś raz jaką to trucizną jest ukraińskie zboże ale nikt do tej pory nie przedstawił ani jednego wyniku badań, żadnej próbki nikt nie pobrał, żadnego komunikatu sanepidu. Dosłownie nic. Wszędzie słusze trujo, trujo ale ani jednego dowodu. a jak zapytasz o taki to kazdy nabiera wody w
@WiesniakzPowolania bo nie jest trujące to nie ma takich badań. to normalne zboże bardzo konkurencyjne dla naszego, dlatego trzeba chronić rynek polski bo nie mamy szans konkurować i ich cenami. to samo było kiedy Polska wchodziła do UE i nakładano na polskich producentów limity produkcji aby chronić zachodnich rolników. to wykończyło wielu naszych producentów, i to samo trzeba będzie zrobić zanim Ukraina wejdzie do eu
i to samo trzeba będzie zrobić zanim Ukraina wejdzie do eu


@Freddy-Krueger: No to jest jakby oczywiste. Między innymi dlatego Holandia nie chce Ukrainy w UE. Jesli sie odnosisz do aktualnych protestów, to akurat dobrze, że przyszło ukraińskie zboże bo chleb tak mocno nie zdrozał. Rolasy i tak zarobiły na nim lepiej niz rok temu i to duzo lepiej. Cała hucpa jest o to, że cześć przetrzymywała zboże w celach spekulacyjnych
@mango2018: ale masz jakieś konkretne informacje, że rolnicy sprzedawali do Niemiec? Czy może sprzedawali jak zawsze do skupów? Czy opieramy się tylko na "twojej pamięci" i dzieleniu społeczeństwa? Bo społeczeństwo zjednoczone jest niebezpieczne dla władzy?
Każdy protest Ty i Tobie podobni potraficie obrzydzić. Od kodu, przez strajk kobiet i teraz rolnicy. Ty i Tobie podobni - ramię w ramię z władzą. Mela na Was.