Wpis z mikrobloga

#szklo #folia #oneplus11 #smartfon #smartfony #telefony

Do tej pory miałem telefony z płaskimi ekranami (z wyjątkiem egzotycznego Elephone S7 na początku 2017 roku). Więc zawsze używałem szkła hartowanego.
Natomiast teraz kupiłem OnePlus 11 z zaokrąglonym wyświetlaczem i zastanawiam się nad ochroną ekranu (jak i wyspy aparatów).

Jak na razie w celu ochrony używam przezroczystego etui Spigen Ultra Hybrid i folii, która jest przyklejona fabrycznie.

Nie widzę niestety, żeby 3mk produkowało jakieś szkło hybrydowe dla tego modelu☹️ Co więc kupić i jakiej firmy? Zależy mi na ochronie przed upadkami i żeby czytnik linii papilarnych działał (BTW on jest optyczny, czy ultradźwiękowy?). Szkło? Folia? I co na wyspę aparatów?
Jakoś obawiam się szkła UV (ale może niesłusznie i mnie przekonacie?).
  • 5
@maciekrzezawa: ja od dłuższego czasu używam do zaokrąglonych ekranów folii hydrożelowych zamiast szkła hartowanego i w moim odczuciu tak samo mi zabezpiecza ekran, amortyzuje uderzenia, ładnie pokrywa ekran i zajebiście się to nakłada, faktycznie bąbelki powietrza same znikają tak jak to reklamują
@Catmmando Spadł ci może już telefon ekranem przy tej folii hydrożelowej? Idzie do mnie s23 i mocno się bije ze sobą czy szkło hartowane czy folia hydrożelowowa.

@maciekrzezawa ja na swoim OnePlus 7 pro mam szkło mocolo UV i sprzęt nie do zdarcia, jedynie miałem problem z założeniem ale niestety mam dwie lewe ręce do rzeczy manualnych ( ͡º ͜ʖ͡º)
Spadł ci może już telefon ekranem przy tej folii hydrożelowej? Idzie do mnie s23 i mocno się bije ze sobą czy szkło hartowane czy folia hydrożelowowa.


@ironman49: a ile to razy mi zleciał na podłogi, na kafle, na beton, był ze mną na budowie i na robotach ziemnych, łapami całymi w glebie po nim operowałem i na folii nie ma większych śladów, to że się "regeneruje" jak to reklamują chinole na
@Catmmando

mam obudowę na telefon z podwyższonym rantem, który dystansuje ekran od powierzchni


Jaki model dokładnie? Jestem ciekaw czy to takie typowe podniesienie na rantach czy coś rzeczywiście bezczelnie wysokiego