Wpis z mikrobloga

@Chris_Karczynski: Płacę 50 netto za wfirme i robię sam, wystawiam jedną fakturę, jedno kliknięcie w deklarację do ZUS i jedno kliknięcie w wyliczenie podatku. Zajmuje mi to 3 minuty miesięcznie bo wiem co robię, jakbym mógł skasować kogoś 450 za to to xD
@arysto2011: A ile razy kontaktował się z Twoim księgowym? Znajomemu niedawno milion zł zamrozili na koncie w społce przez księgowego, a jak prostował na szybko to nie poksiegował zakupów i wyszło 200tys wiecej do zapłaty niż powinno. Wczęśniej 2 lata byli zadowoleni, także nigdy nie wiadomo. Przez ostatnie 3,5 roku z 7-8 tys zł mniej zapłaciłe mza księgowosć, Myślę że czasowo wyszło by podobnie z księgowym bo wystawianie faktur, przelewy podatków
@Chris_Karczynski: rozliczenie z klientami międzynarodowymi nie każdy robi bo to więcej zachodu i umiejętności wymaga (z USA jest trochę zachodu, co do innych to nie wiem), nie piszesz też tutaj czy księgowa musi robić vat eu czynny czy nie, więc jak szukasz lepszej ceny to od razu mów z jakich krajów masz klientów (z eu taniej ale więcej niż tylko PL, usa drogo, inne kraje to pewnie różnie), czy trzeba robić
@Chris_Karczynski: płacę niecałe 150 zł do max. 10 faktur miesięcznie (jestem na ryczałcie z VAT i mam też rejestrację VAT-UE, bo większość moich klientów jest z zagranicy). Jak się orientowałem kilka mies. temu to za ~250 zł dało się bez problemu znaleźć biuro do obsługi ryczałtu. 470 zł to przegięcie XD