Wpis z mikrobloga

Słuchałem sobie wywiadu z Biedroniem w RMF FM i doszedłem do smutnego wniosku, że politycy Lewicy już nawet nie udają. Oni nawet w sferze retorycznej nie mają żadnych pomysłów dla mężczyzn. Biedron potrafi pieprzyć coś o mitycznym patriarchacie i tym, że facet ma cicho pracować bulic ZUS i podatki, dobrze głosować, a jak nie to kara. Chłop powiedział, że nie można zlikwidować ZUS, bo babcie, matki, żony mężczyzn będą miały problem xD. Czaicie, chłop nawet nie dotknął kwestii reformy tej instytucji, zrobienia coś z tym, że ludzie (kobiety i mężczyźni) płacący dzisiaj składki w wieku 20-40 lat, będą mieli w 80% emeryturę minimalna, która będzie oscylowała w 20-30% ich ostatniego wynagrodzenia, a chłop jedyne co potrafi zrobić to dopuścić się szantażu na mężczyznach pod tytułem macie płacić hajs na piramidę finansowa, bo wasze matki, żony nie będą miały co jeść xD. W oczach partii Lewica mężczyzna jest od tego, żeby tyrać płacić podatki, płacić składki, a kobieta może z nich korzystać xD. A jak się buntuje, chociażby głosując na Konfederację to ograniczyć dostęp do cipki XD.

Myślałem, że wysokie poparcie dla Konfy w przedziale 18-39 u facetów spowoduje jakaś debatę nad tym, że mężczyźni są przez partie polityczne zaniedbani, nikt nie oferuje im żadnego programu, a skończyło się na tym, że nie oferujemy wam żadnego programu, macie na nas głosować, bo PiS i Konfederacja i co nam zrobicie xD?

#4konserwy #neuropa
#polityka
  • 17
Słuchałem sobie wywiadu z Biedroniem w RMF FM i doszedłem do smutnego wniosku, że politycy Lewicy


@Dawul: Byś chociaż udawał jakąś bardziej przemyślaną opinię, a tu w pierwszym zdaniu xD

Biedroń to jest mniej więcej tak reprezentatywny dla lewicy, jak i Korwin dla prawicy. Jasne, uważa się za lewicowca, ale no daleko mu od bycia wzorcem, wyznacznikiem czegokolwiek, czy tym bardziej kreowania trendów i myśli.
@Dawul: To, że Biedroń pieprzy głupoty, ty nie pieprz głupot o ZUS'ie. Tyle ile Ci ludzie opłacą składek, tyle będą mieć emerytury. A więc wyjdzie z tego emerytura minimalna. To że dzisiaj ludzie dostają znacznie wyższe, wynika z tego, że poprzedni system był tak zorganizowany aby dawać wyższe emerytury.
A teraz jest tak, że tyle ile "odłożysz" na wirtualnym koncie tyle dostaniesz.
A więc jak odkładasz 10% pensji + 10% po
Myślałem, że wysokie poparcie dla Konfy w przedziale 18-39 u facetów spowoduje jakaś debatę nad tym, że mężczyźni są przez partie polityczne zaniedbani


@Dawul: wydaje mi się, że spowodowało debatę, po prostu Biedroń reprezentuje tę krindżową stronę tej debaty ;]

Debata nie polega na tym, że nagle wszyscy mówią to samo
  • 0
@smyl: no na razie z tej debaty nic konstruktywnego nie wynika, nie widziałem, żeby jakąkolwiek partia zaproponowała coś wartościowego, aktualnie jest nawalania, czy Konfederacja jest fajna czy nie i nic z tego nie wynika.

@aegispolis Biedroń jest jednym z współprzewodniczący Lewicy, tak samo jak Korwin był do niedawna jednym z liderów Konfederacji, więc też należało go poważnie traktować, ale chyba teraz ma się wycofać.
Biedroń jest jednym z współprzewodniczący Lewicy, tak samo jak Korwin był do niedawna jednym z liderów Konfederacji, więc też należało go poważnie traktować


@Dawul: No popatrz, a jakoś nawet sami wyborcy Konfederacji się od niego odcinają i zawsze jest to "pogląd pana X, nie konfederacji".
@Dawul: Ok, widzę tu trzeba powolutku.

1. Ty napisałeś post
2. Napisałeś w nim "Słuchałem sobie wywiadu z Biedroniem w RMF FM i doszedłem do smutnego wniosku, że politycy Lewicy już nawet nie udają."
3. Ta generalizacja jest idiotyczna
4. Ja to wytknąłem

Czy jeszcze bardziej to rozpisać? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 1
@aegispolis: dobrze, widzę, że trzeba powolutku.

1. Biedroń jest jednym ze współprzewodniczących w Lewicy, więc jego wypowiedź jest wypowiedzią nie tylko w jego imieniu, a także partii Lewica.
2. Nie widzę, aby inni politycy Lewicy, poza Biedroniem formułowali postulaty skierowane do mężczyzn.
3. Czyli mam rozumieć, że jak Tusk, Kaczyński się wypowiadają, to mówią własną prywatną opinie, a nie reprezentują wtedy swoich środowisk politycznych? ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Dragonan: #!$%@? chłopie ZUS to #!$%@? piramida finansowa która zakłada że każde pokolenie będzie rodzić dzieci i #!$%@? a ty #!$%@? coś o składkach itp przecież za 50 lat to wszystko #!$%@? bo nikt tego nie da rady opłacić
A jak się buntuje, chociażby głosując na Konfederację


@Dawul: czemu głosowanie na konfę to buntowanie się skoro Konfa jest przeciwna zrównaniu wieku emerytalnego podczas gdy PO faktycznie to zrobiło do tego przypłacając to przegraniem wyborów?

Konfa jest też za przywróceniem zasadniczej służby wojskowej zawieszonej w 2009 przez PO.
(10+10)*40/20 = 40%


@Dragonan: to miałoby sens, gdyby nie to że odkładając te 40 lat, twoje pieniądze powinny być inwestowane i pomnażane. Abyś na koniec dostał właśnie większą emeryturę, a w tym czasie są wypłacane aktualnym emerytom i tracą wartość z roku na rok.
@Dragonan:

A teraz jest tak, że tyle ile "odłożysz" na wirtualnym koncie tyle dostaniesz.

A więc jak odkładasz 10% pensji + 10% po stronie pracodawcy przez 40lat, a pobierać będziesz emeryturę średnio przez 20lat (prawda kobiety dłużej, a mężczyźni krócej). to wyjdzie z tego (10+10)*40/20 = 40% średniej pensji z okresu pracy. A więc najczęściej poniżej emerytury minimalnej. Nie może być inaczej.


Słuchaj nawet zakładając że to się będzie zgadzało pod
  • 0
@siepan: nie do mnie pytanie, ale widać we wzroście Konfy elektorat wśród mężczyzn 18-39 i tego, który jest antysytemowy. Najbardziej przykre jest to, że żadna partia w Polsce nie ma programu skierowanego do mężczyzn albo do wszystkich ludzi, a nie dającego coraz to kolejne przywileje kobietom, w ramach "równości". Taki to mamy patriarchat ;).
@revente: Kwoty na koncie rewaloryzuje się o współczynnik inflacji.

@j3sion: Przy tak wielkich kwotach inwestowanie miałoby sens tylko na rynku globalnym i mogłoby działać tylko gdyby tylko Polska zamieniła swój system na inwestycyjny. Przejście na taki system byłoby ogromnie kosztowne. A dwa niekoniecznie cokolwiek zmieniłby na lepsze. Przykładem niech będzie katastrofa chilijskiego systemu emerytalnego (w chwili gdy problem demograficzny jeszcze nie wystąpił).
@Medb: To bardzo ciekawe, bo to normalne ubezpieczenie. Nawet ma w nazwie: Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czy wszystkie ubezpieczenia to piramidy finansowe? W tym prywatne ubezpieczenia emerytalne (nie mylić z kontami emerytalnymi)?
Jak rozumiem to o piramidzie finansowej bierzesz stąd, że ubezpieczyciel wypłaca to co zbierze w danej chwili ze składek. Ale w sumie tak samo działają teraz banki. Fizycznie nie mają pieniędzy, które im powierzasz, bo zaraz je inwestują. I jak