Wpis z mikrobloga

tl;dr przyciski w #toyota na kierownicy nie działają, pls help

Dzieńdoberek. Po x latach na Wykopie pora na pierwsze pytanie - bo a nuż, ktoś może wskaże mi drogę.

Ostatnio drogą kupna stałem się posiadaczem Toyoty Corolli E12, jeszcze przedliftowej, z 2003 roku. Auto cudownie proste, ale mam jeden mankament: sterowanie radiem z kierownicy nie działa. To nie jest kwestia mocniejszego wciskania przycisków. Jakieś pomysły, jak można byłoby naprawić to? A może ściągnąć w cholerę i nie martwić się tym?

Pic sterowania z neta dla odniesienia

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
Liwes - tl;dr przyciski w #toyota na kierownicy nie działają, pls help

Dzieńdoberek....

źródło: 5d5af1de-9be7-49e8-9991-8927a1159e32

Pobierz
  • 4
@Liwes: radio fabryczne?
Jak nie fabryczne to z reguły te przeciski nie będą działać. trzeba bawić się w jakieś dodatkowe części i kombinowanie.
Z reguły i tak to sterowanie z kierownicy jest potrzebne jak krwie majtki wiec ja bym olał temat. Mam w jednym samochodzie sterowanie z kierownicy które jest w pełni sprawne a i tak steruje radiem bo tak wygodniej.
  • 0
@r5678: Fabryczne, jeszcze to stare bez przycisku "mute". Ja zawsze lubię sterowanie z kiery, szczególnie dla podgłaśniania/przyciszania. W moim starym Lexie to było zbawienie, bo pokrętło od głośności było za czułe - i nierzadko zamiast odrobinę przyciszyć, wyciszałem całe radio
@Liwes Jeżeli kręci się z kierownicą to pewniej jest to podpięte do taśmy/zwijają kierownicy. Ogólnie jak ten element jest uszkodzony to bywają problemy z klaksonem i przyciskami. Czasami w odpowiednim ułożeniu kierownicy potrafi działać lub przestawać działać.