Wpis z mikrobloga

Hej startupowe wariaty! Mam pomysł na nowy biznes/aplikację. Napiszcie w komentarzach czy sądzicie, że to ma szansę zadziałać?

Aplikacja ma wprowadzić "dynamic pricing" w sektorze usług beauty.
Głównym problemem wyodrębnionego segmentu jest koncentracja popytu w konkretnych porach i marnowanie potencjału sprzedażowego. Dzięki aplikacji usługodawcy tacy jak: fryzjerzy, kosmetyczki, barberzy czy masażyści otrzymają narzędzie pozwalające zwiększyć ruch w swoich lokalach w okresach obniżonego popytu, zapobiegać ryzyku odwoływania wizyt, a także efektywny kanał dotarcia do nowego segmentu klientów. Dzięki dynamicznemu systemowi ofert last minute nowy pomysł angażuje użytkowników, lojalizuje ich i zwiększa potencjał sprzedażowy lokali typu beauty.

Potrzebny jest zespół posiadający szerokie kompetencje biznesowe, marketingowe i technologiczne, niezbędne do wprowadzenia produktu na rynek, który wart jest nawet 18 mld złotych. By tego dokonać potrzebuję jedynie wsparcia inwestycyjnego, które pomoże stworzyć w pełni funkcjonalny produkt, utrzymać zespół i uruchomić działania na szerszą skalę.

Piszcie na priv, jeśli chcecie wejść w ten biznes.

#finanse #gielda #inwestycje #assay #startup #venturecapital

Czy ten biznes ma szansę na sukces?

  • Jeszcze jak 20.0% (9)
  • No tak średnio bym powiedział 80.0% (36)

Oddanych głosów: 45

  • 16
@virgola: co w tym pomyślę nie jest do zrobienia przez konkurencję w krótkim czasie? Zanim wystartujesz i to zaimplementujesz to booksy to doda jeśli poczuje zagrożenie.

Musiałbyś mieć coś jeszcze innego, jakąś unikatowa przewagę która trudno zreplikować.
  • 1
co w tym pomyślę nie jest do zrobienia przez konkurencję w krótkim czasie? Zanim wystartujesz i to zaimplementujesz to booksy to doda jeśli poczuje zagrożenie.


Musiałbyś mieć coś jeszcze innego, jakąś unikatowa przewagę która trudno zreplikować.


@markier: Dobre pytania/kwestie. Ale myślę, że warto być pierwszym. To trochę jak wyścig. Tak na to patrzę.
@virgola: w próżni pomysł wydaje się dość ciekawy, natomiast widzę pewien problem, który dotyczyłby na pewno mnie, a pewnie nie byłbym w tym odosobniony. Dajmy na to mamy takiego barbera, w standardzie bierze 100zł za full serwis. No i dobra, dajmy na to w godzinach 16-20 by tyle brał, bo to jest dajmy na to ten "peak" zapotrzebowania, 12-16 brałby 80 i 8-12 niech to będzie 60. Widząc coś takiego i
  • 1
NIGDY nie poszedłbym po tej górnej cenie


@fiku_miku: Ale niektórzy nigdy nie pójdą w cenach gdy jest taniej, bo są w pracy. Być może nawet tego nie zauważą. Nie da się wszystkich "złapać".

Algorytm byłby dynamiczny, trochę jak w uberze.

Wielkie dzięki za wypowiedzi. wszystkie mile widziane.
Dobre pytania/kwestie. Ale myślę, że warto być pierwszym. To trochę jak wyścig. Tak na to patrzę.


@virgola: absolutnie nie chce deprecjonować twojego pomysłu. Do odważnych świąt należy.

Natomiast bycie pierwszym to nie jest sposób na wygraną. Apple pokazuje to od lat. Oczywiście Apple to nie mały startup. Chodzi o idee.

Btw zakładając że rynek jest już mocno spenetrowany przez booksy to musisz zrobić jakiś research co skloniloby te firmy do przejścia