Wpis z mikrobloga

@kycol_kycolewicz: lodówka i tapczan zarezerwowane na przypadek wizyty policji. Dobra przeczytałem amerykański poradnik i wanne trzeba napełnić wodą, żeby później móc ją pić. Zastanawia mnie taka bomba co spadła na Hiroszimę w jakim promieniu powstaje temperatura która spala człowieka. Bo po za tym promieniem już szanse na przeżycie są wyższe bo fala uderzeniowa też słabnie z każym metrem. Myślę, że człowieka zabija temperatura na początku. Jest tu jakiś ekspert od bomb
@Smarek37: te poradniki są przydatne dla ludzi, którzy są oddaleni od epicentrum tak, że przeżyją. Właśnie się zastanawiam czy jest jakiś wzór który pozwala obliczyć w jakim promieniu ludzie są bezpieczni w zależności od mocy bomby w kilotonach.
@4rcz4s: Pierwsza zasada ochrony radiologicznej to zwiększenie dystansu, czyli w każdym przypadku to oddalić się jak najdalej i najszybciej od żródła. Można też jak najszybciej pod ziemię aby oddzielić się warstwą ziemi od promieniowania które ma swoją przenikliwość, najlepiej jakby ściany i drzwi miały w sobie ołow no i do piwnicy z systemem filtracji powietrza. Dostać dawkę to jedno, ale wdychać skażony pył to jeszcze gorzej. To co wciągniesz do płuc
@4rcz4s: zdecydowanie tak na jakikolwiek atak, ale atak nuklearny służy głównie do wojny psychologicznej, więc mogą też zrzucić na zeykłe miasto albo gdzieś w polu najpierw xd chociaż amerykańce się nie patyczkowali i zrzucili na zwykłych ludzi aby społevzeństwo przestało popierać wojne
@nozyczkisieodezwa: Nie wiem czemu ale mam takie przeczucie, że Putin nie umie przegrywać. Prawdopodobnie jest tam jakaś kaskada decyzyjna więc nie tak łatwo jest zainicjować atak nuklearny i może jest tam jakiś rusek, który nie pozwoli "wcisąć przycisku" ale ten #!$%@? #!$%@? nie zaakceptuje kompromisu i porażki, a wygląda, na to, że Rosja traci już swój cały potencjał do wojny konwencjonalnej i któregoś dnia ten zjeb wypije za dużo Belugi i
@4rcz4s: według mnie najbardziej narażeni jesteśmy na atak nuklearny z łodzi podwodnej. Po prostu nie da się przewidzieć skąd wystrzeli. Te bazy atomowe na terenie rosji są już dawno rozkminione i pod obserwacją. Z samolotu też nie zrzucą bo nie dolecą nawet xd W ogóle jedno to strzelić atomem z łodzi podwodnej, a drugie to przyjąć odpowiedź na klatę być może rosja nie może użyć atomu bo sami nie byliby w
@4rcz4s: pomoże. Zamiast się usmażyć - będziesz w wersji gotowanej.
A tak na serio - w dużych miastach budynki stanowią dość solidną barierę dla fali uderzeniowej i fali ciepła w pierwszych chwilach po eksplozji. To co zabije większość do opad radioaktywny/paraliż wszystkich służb. Potem brak podstawowych środków do życia - jeśli atak będzie zmasowany,