Wpis z mikrobloga

Część, potrzebuję pomocy :/
Miesiąc temu kupiłem Gigabite Aero 15 i7-11800H/32GB/1TB/Win11P RTX3070. Na początku miałem problem bo po 5 minutach w każdej grze wyrzucało blue screena z kodem machine check expection i clock watchdog timeout.
Oddałem na gwarancję, wymienili płytę główną, zmienili pastę, zrobili testy. Teraz ten błąd wywala dopiero po 2/3h i tylko machinę check expection.
Trochę nie wiem co robić, niby może to być przez sterowniki ale wszystkie są najnowsze. Nie wiem czy znowu oddawać na gwarancję i czekać miesiąc, bo potrzebny mi jest do pracy. Spotkał się ktoś z takim problemem, dzięki z góry? ;)
#komputery #pc #laptopy #windows
  • 7
@WojowniczyKamil: Spotkałem się z tym, że sklepy wysyłkowe najpierw wysyłają uszkodzone towary bo możliwe, że trafi się frajer, który nie zareklamuje i mają problem z głowy. Jak się okaże, że nie frajer to odsyłają nowy sprawny dopiero.
@kidi1 być może, raz odesłałem już lepiej, no ale problem nie zniknął do końca. Wyczytałem że niby to może być wina sterowników więc narazie chce to spróbować sam naprawić może to pierdoła a jak nie to będę leciał i zrobię im imbe niech dadzą nowy sprzęt
machine check expection


@WojowniczyKamil: What is a Machine Check Exception (MCE)? A Machine Check Exception (MCE) is a type of hardware error that occurs when a CPU detects a hardware problem. The machine check architecture is a mechanism within a CPU to detect and report hardware issues. When a problem is detected, a Machine Check Exception (MCE) is thrown.

Co to jest wyjątek kontroli komputera (MCE)? Wyjątek sprawdzania komputera (MCE) to