Wpis z mikrobloga

Chce wziąć kredyt 2 procent. Mam zdolność kredytową, mój wkład własny to 200k.
Wiem że max wkładu własnego to 200k i maksymalny kredyt to 600k w przypadku małżeństwa.

Co w przypadku gdy mieszkanie które chce kupić będzie za 900k. Czy mogę w jakiś sposób połączyć kredyt 2% z innym kredytem hipotecznym?

#kredyt2procent #nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 16
@hanyska2: Jeżeli np. na miejsce garażowe byłaby osobna księga, możesz próbować dogadać się ze sprzedającym/deweloperem na przerzucenie części ceny na miejsce parkingowe. Ale nie liczyłbym na to że ta luka dożyje do wprowadzenia ustawy
Co w przypadku gdy mieszkanie które chce kupić będzie za 900k.


@hanyska2: Program nie obejmuje takich nieruchomości. Zaniżenie ceny nieruchomości jest bardzo ryzykowne.

@hanyska2: poczekac bo nieruchomsci powyżej 800k będą niesprzedawalne.


@PanMihau: Dlaczego?
@PanMihau: oczywiscie ze beda sprzedawalne. Ten program wywola tez ruch w wyzszych segmentach cenowych. Masa ludzi ma juz jakies mieszkanie i chce je zamienic na wieksze/lepsze - ci ludzie i tak sie nie lapia na nowy program ale dzieki kredyt 2proc latwiej sprzedadza stare na np wtornym i kupia nowe z normalnym kredytem lub w ogole bez niego. Limity kwotowe nie oznaczaja ze nic sie nie bedzie ruszac "wyzej"
mieszkanie i chce je zamienic na wieksze/lepsze - ci ludzie i tak sie nie lapia na nowy program ale dzieki


@marcpol: z tym bardzo ryzykowne to bym nie przesadzał :) pcc można zapłacić od wyższej kwoty dobrowolnie, jedynie ogranicza roszczenia.