Wpis z mikrobloga

Chcę kupić auto za około 60-80 tys używane. Co byście kupli na moim miejscu?
1. 30% miasto / 70% trasy
2. Benzyna
3. Bliżej premium niż dacii
4. Rocznik minimum 2015, ale najlepiej 2017-18
5. Automat
6. Pojemność > 1.6 i najlepiej 200 KM

Wstepny research
Volvo V40 - skrzynia powershift jest taka jak w #ford i jest tragiczna
Volvo S60 II gen - bardzo brzydki tył
Toyota - nawet za 80k nie wleci fajnie wyposażona wersja, a o hybrydzie można pomarzyć. Może jakaś starsza Corolla albo Auris ale to bez sensu bo nie odczuje wielkiego przeskoku.

Co jeszcze warto rozważyć?

#toyota #volvo #audi #opel #motoryzacja #zakupsamochodu #samochody #cokupic
  • 22
@its_over_for_chlop: Czy wysokie , to zalezy jakiego masz mechanika. Poki co w swoim nie wydaje na naprawy wiecej niz wydawalem na utrzymanie avensisa
Z mondeo tez powinienes byc zadowolony, mega wygodne siedzenia ma chociaz wnetrze nie jest tak obszerne jak sie wydaje z zewnatrz
@its_over_for_chlop: Kupując auto używane z tym rodzajem skrzyni, warto rozejrzeć się za autami wyprodukowanymi od 2015 roku. Przekładania nowszej generacji uchodzi za znacznie trwalszą. Wybierając auto ze skrzynią powershift pierwszej generacji warto dokładnie sprawdzić stan przekładni przed zakupem. Bezpieczniejszym wyborem są zazwyczaj samochody ze słabszymi silnikami o mniejszym momencie obrotowym. to tekst z pierwszego lepszego bloga.volvo czy ford to ta sama skrzynia.
@its_over_for_chlop: ciężko będzie w tych pieniądzach. Naprawdę to nie wiele pieniędzy w tej chwili na rynku motoryzacyjnym.

Remont dsg z nową dwumasą to podobne pieniądze jak za remont powershifta, ale to na tą drugą skrzynie wszyscy narzekają.

Mazdy już tak nie gnije trzeba wierzyć ichniejszym technologom. Ja wierzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
trzaichlac69 - @itsoverfor_chlop: ciężko będzie w tych pieniądzach. Naprawdę to nie w...
@its_over_for_chlop: Może takie coś?

https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-dsg-2-0-tsi-fr-ID6Fie7f.html#gallery-open

Sama marka/auto może premium nie jest, ale nie jest też dacią. Wyposażenie spoko, prowadzi się bardzo dobrze (sam mam podobnego, ale kombi+diesel). Części jak to grupa VAG nie są specjalnie drogie, w trasie pali sensowne ilości (6-6,5) a jak stwierdzisz, ze brakuje Ci mocy to robisz program na 245KM i jazda.