Wpis z mikrobloga

#neuropa #cebula #ragekageradzi

http://www.wykop.pl/link/1851764/jak-obejsc-paywalla-wyborcza-pl-i-innych-serwisow-agory/

o ja #!$%@?ę jaka cebula w wykonaniu spidersweb

Pierwsze co pomyślałem, gdy dowiedziałem się z wczorajszego tekstu Pawła Okopienia o ruchu Agory, było: ciekawe czy zadziała stary trick z wyszukiwarką Google, którym – nie ukrywam – od lat radzę sobie z paywallem mojego ulubionego źródła prasy biznesowej, „Wall Street Journal”


Ruszyłem więc dzisiaj rano do serwisów Wyborcza.pl, Wyborcza.biz i Wysokieobcasy.pl, by sprawdzić, czy zadziała. No i… działa. Bez żadnych problemów


i moim zdaniem mistrz świata w tym tekście:

I tak sobie myślę, że jest trochę nie fair wymagać od ludzi płatności za treści prasowe w Sieci, podczas gdy bezpłatny dostęp do nich jest banalnie prosty.


NIE FAIR JEST WYMAGAĆ PŁACENIA W PRZYPADKU GDY KRADZIEŻ JEST TAKA ŁATWA!!!

Idźmy dalej - nie fair jest karać za gwałcenie nastolatek, skoro tak łatwo można je zgwałcić bo się kiepsko bronią...
  • 16
  • Odpowiedz
@Szarlejowiec: dokładnie, ew. jeśli ktoś chce to niech płaci - ale promowanie '#!$%@?' tekstów konkurencji to żenada i jeszcze się chwali, że od lat to robi z WSJ...

i jak w tym kraju ma być dobrze skoro jest powszechne ciągłe przyzwolenie na takie cwaniactwa?
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: najlepsze są teksty o zbliżającym się upadku z tego powodu

z niecierpliwością czekam na dzień kiedy przeczytam że Agora S.A. zbankrutowała, a syndyk upadłościowy kazał zaorać
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: (#) Tymczasem Wyborcza wzoruje się na sprawdzonym modelu biznesowym NYT, który dzięki takiemu właśnie niezbyt szczelnemu paywallowi nie stracił za wiele zwykłych odwiedzin, a ma coraz większą grupę subskrybentów. Można oczywiście zrobić paywall, który nikogo nie przepuści, tak jak chociażby na "Rzeczpospolitej", ale nie sądzę, żeby to miało jakąś realną przewagę nad modelem, w którym daje się przynętę (10 tekstów za darmo, wejścia z serwisów społecznościowych itp.), a jednocześnie nie
  • Odpowiedz
@RageKage: SW to ogólnie kopalnia beki, ostatnio jakiś redaktorzyna napisał artykuł o słynnej studniówkowej gołej dupie, piętnując internautów którzy zaczęli rozpowszechniać jej zdjęcia... a tymczasem sam je w artykule umieścił, masakra. Dopiero po fali negatywnych komentarzy je usunęli.

http://www.spidersweb.pl/2014/02/studniowkowa-dupa-z-wroclawia.html

Zdecydowaliśmy się na usunięcie zdjęcia, które mogło być krzywdzące dla dziewczyny, którą fotograf uwiecznił w niekomfortowej pozycji. Nie chcemy brać udziału w dalszym rozpowszechnianiu tego zdjęcia, gdyż naszym celem od samego początku
  • Odpowiedz