Wpis z mikrobloga

Ostatnia słynna aktualizacja wykopu połączona z odpływem użytkowników prawie zabiła nam #bookmeter.

Przestój wywołany źle przeprowadzonym wprowadzeniem nowego API, odejście wielu aktywnych uczestników i chyba generalny spadek zainteresowania wykopem widać dość dobrze po liczbie plusów i komentarzy we wpisach.

Obecnie większość dodanych książek ma poniżej 10 plusów, komentarze pojawiają się sporadycznie. Co bardziej popularne książki z trudem osiągają kilkanaście plusów. Na hejto większość książek ma kilkanaście plusów, te bardziej popularne po kilkadziesiąt, a dyskusje pod wpisami są dość częste. Podobnie wyglądało to tutaj w poprzednich edycjach bookemtera. Teraz recenzja potrafi wisieć kilkanaście godzin bez żadnej reakcji, to z pewnością bardzo motywuje użytkowników do dalszego zaangażowania w życie serwisu.

@m__b @a__s nieogarniętym podniesieniem aplikacji prawie zabiliście tag i społeczność, która robiła za darmo wartościowy i unikalny content, do tego trzymała przy portalu sporą grupę ludzi. Jeszcze trochę tu posiedzę i pewnie będę gasił światło ostatni, ale szkoda patrzeć, jak umiera fajna i oddolna inicjatywa bo nie ogralneliście komunikacji z użytkownikami.

O jakimś aktywnym udziale w życiu społeczności (tak ogólnie, nie mówię o tagu #bookmeter) ze strony przedstawicieli wykopu nawet nie wspominam, bo regularne wpisy pojawiają się kiedy poziom #afera przekracza masę krytyczną.

Tyle ode mnie, wielkie ukłony dla wszystkich, którym chce się jeszcze coś tutaj robić pomimo zainteresowania użytkowników mniejszego, niż na podobno martwym Facebooku.

#zalesie #oswiadczeniezdupy #oswiadczenie #ksiazki #wykop #moderacja
  • 10
@mokry:

Obecnie większość dodanych książek ma poniżej 10 plusów


Spadek liczby uzytkownikow to jedno, ale co to za ksiazki… z nielicznymi wyjatkami - niszowa niszowosc.
@taju: nie powiedziałbym:
- klasyka literatury, Don Kichot ma 9 plusów
- fantazmat wielkiej Lechii, jedna z najgorętszych i najmocniej dyskutowanych w Polsce książek historycznych ostatnich lat, ma zaledwie 3 plusy, gdzie kiedyś książki historyczne były tutaj jednymi z najbardziej komentowanych
@mokry: no w zasadzie to właśnie sobie przypomniałem, że coś takiego było i że kiedyś przeglądałem też obserwowane tagi.

Na telefonie do tej pory nie przeglądam wykopu, bo ubili aplikację mobilna na iOS, a ja za ich testera robił nie będę xD