Wpis z mikrobloga

Czy zatrudnialiście może architekta, który realizował wam projekt i nadzorował remont w każdym aspekcie? Od szukania ekipy, po robienie zakupów. Zastanawiam się w jaki sposób ogarnąć kwestię płatności za zakupy do remontu. Przelewać architektowi co kilka dni jakąś sumę? Czy może załatwić kartę przedpłaconą? #nieruchomosci
  • 9
@peszek_leszek znam osobę która zlecała i więcej bym tego nie zrobił. Architekt ma w dupie to że taka sama rzecz kupisz gdzie indziej 200zl taniej ponadto pewnie wciśnie Ci rzeczy z firm z którymi ma współpracę. Chyba lepiej pozostać na projekcie i tyle
@Nizkii: Zdaję sobie z tego sprawę i pogodziłam się z tym, że mogę przepłacić. Interesuje mnie głównie kwestia płatności- chcę być jak najmniej zaangażowana w wykańczanie, więc ważne jest dla mnie, by dowiedzieć się jak inni rozwiązywali tego typu kwestie :)
@peszek_leszek: miałem doświadczenie z firmą pod klucz. Przed podpisaniem umowy wszystko niby miało być gotowe w 2 msc, w efekcie kiedy po 3 msc rozwiązywaliśmy umowę, mogli mi że względu na "nerwy" jednak postarać się coś zapewnić za 2 msc i jeszcze za miesiąc bym się wprowadził ( ͡° ͜ʖ ͡°) (czyli za pół roku od podpisania)
Mimo że reklamują się że mają lepsze ceny, bo 5%
@peszek_leszek: będą prawdopodobnie refakturować zakupy i będziesz płaciła te faktury osobie odpowiedzialnej za remont. Tylko pilnuj żeby nie oszukiwali na cenach. Nie wchodząc w szczegóły znam przypadki wałów przy tego typu współpracy
@pp93: Właśnie chcę uniknąć opłacania faktur najbardziej jak się da :) Dlatego szukam opinii od osób, które tak przeprowadzały remont- architekt zajął się jego koordynacją od początku do końca. Nie chodzi mi o wykończenie pod klucz przez firmę, a o architekta, który pokieruje całym remontem. Będzie na tyle dobrze wynagrodzony, że raczej nie będzie potrzebował robić wałków. W dodatku jest to zaufana osoba, więc się nie obawiam :)
@peszek_leszek: faktycznie nie zaznaczyłem tego w poprzednim poście, ale pisalem o architekcie, który zajmował się dokładnie tym o co pytałaś. Od projektu przez nadzór prac po zakupy