Wpis z mikrobloga

Kupiłem dziś Loxona. Chcę zaczać go stosować na poprawę zarostu na twarzy tylko i wyłącznie. Nie łysieję na łbie i raczej się to nie zmieni (geny), choć od zawsze miałem specyficzna linię włosów, która przypomina pierwszego norwooda xD (w załączniku)
Do czego zmierzam: czy stosując minoxidil tylko na gębę narażam się na te 2-6 tygodni efektów ubocznych w postaci wypadania włosów także na głowie?
#minoxidil #lysenie #pytaniedoeksperta
galopujacypasikonik - Kupiłem dziś Loxona. Chcę zaczać go stosować na poprawę zarostu...

źródło: Zrzut ekranu 2023-03-03 084905

Pobierz
  • 20
@tullion: brzmi dosyć nieprawdopodobnie, rozmawiałem z paroma dermatologami przed zaczęciem stosowania minoxa i żaden nie wspominał o takiej możliwości. A zaznaczę że biorę go raczej profilaktycznie (mam całkiem gęste włosy, ale zauważyłem zmianę linii włosów w okresie dorastania), więc tym bardziej odradziliby mi to gdyby istniała możliwość takich powikłań. Konsultowałeś to z jakimkolwiek lekarzem, czy to internetowa diagnoza?
@Fucktyczniee: tylko że nie mam zakoli, mam rzadkie włosy, co u mnie w rodzinie się nie zdarzało. A zaczęło postępować po zaczęciu minoxa (na brodę)

Dermatolodzy też nie wspominają o podwyższonej prolaktynie od minoxa, co na reddicie było wielokrotnie wspominane. Polecam poczytać jak podwyższona prolaktyna wpływa na owłosienie na ciele.
@tullion: jeżeli utrata włosów nastąpiła po calej płaszczyźnie, równomiernie, to wygląda na właśnie coś innego niż androgenówka. Próbowałeś sobie zrobić szereg badań krwi? Morfologia, cynk, żelazo, kortyzol etc. I skonsultować je z jakimś dobrym lekarzem, albo dwoma? Plus jest taki, że taką utratę włosów potencjalnie łatwiej "odwrócić" bo niekoniecznie musiało dojść do zaniknięcia mieszków. Ale to lepiej działać szybciej niż później i tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tullion: minoxidil podany na skórę praktycznie nie wchłania się do krwiobiegu, więc jego działanie na poziom prolaktyny raczej nie powinno być znaczące (o ile w ogóle). Myślę, że wśród osób poszkodowanych może być sporo laborantów, którzy psikali sobie minox do ust xD
@Fucktyczniee: tak, jedyne co miałem podwyższone to prolaktynę. Od lekarza dowiedziałem się może ona powodować łysienie i minox może ją podwyższać, proszę tutaj fin. Łysienie po całości (diffuse thinning) leczy się finem, a nie zamierzam go brać, trzeba się pogodzić ze swoją dawną głupotą
@tullion: Znaczy fin działa jako medykament blokujący DHT. Czyli wracamy do tematu androgenówki, która powinna następować według schematu. Skonsultowałbym to z innym lekarzem. A co do fina, jeżeli musisz, a nie chcesz używać, to warto zaopatrzyć się w naturalne blokery DHT (może nie są tak mocne jak fin, ale jakiś minimalny efekt zatrzymujący wypadanie mogą mieć). Kapsułki z palmą sabałową można kupić za jakieś 30 zł, do tego butelkę oleju z
@Fucktyczniee:

Prolaktyna może również zwiększać produkcję nadnerczowych androgenów oraz wzmacniać aktywność enzymu 5-alfa-reduktazy, biorącego udział w patogenezie łysienia androgenowego. Dlatego też hiperprolaktynemia może indukować rozwój łysienia androgenowego


poszukaj jeszcze o diffuse thinning, nie chce mi się przekonywać człowieka, który myśli że pozjadał wszystkie rozumy, palma sabałowa owszem obniża dht ale nie w skórze głowy a w największej ilości w prostacie
@tullion: nie mam czasu na internetowe dramy, ale to nie ja opieram argumentację na pojedynczym, wyjątkowo rzadkim przypadku medycznym. Analogicznie mógłbym powiedzieć, że skoro ja nie mam skutków ubocznych po 2 latach stosowania (podobnie jak większość ludzi), to absolutnie każdy powinien brać mina.

Lepiej odpuścić sobie konsultacje medyczne i czytać reddita ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Większość ludzi, którzy długookresowo biorą minoxidil, chwali sobie efekty. Po prostu bądź
@Fucktyczniee: a mam ciebie i tych ludzi w dupie, niech robią se co chcą, mogą nawet wypić całą buteleczkę na raz i wejść do śmietnika i czekać na następny wywóz. Mi te włosy już bez znaczenia. Po drugie kuśka ludziom od minoxa też nie staje. Z jakiego powodu? Oczywiście podwyższona prolka.

Po trzecie byłem u lekarza i przepisał mi fina, nie zamierzam go brać.