Wpis z mikrobloga

@F2f9TkqT5b: Parę lat robiłem systemy wizyjne, światło masz kolego do niczego. Jeśli dobrze pamiętam, do takich aplikacji potrzebujesz jednolitą świecąca powierzchnię za butelką.
  • Odpowiedz
Obracam się ogólnie wokół transformacji Hougha do wykrywania krzywych i elips.


@F2f9TkqT5b: nie pracuję na codzień z opencv ale skąd info że ten algorytm ma działać?
  • Odpowiedz
@F2f9TkqT5b: Moment moment, spokojnie. Potrzebujesz za butelką płaską, jednolicie podświetloną powierzchnię z mlecznego tworzywa. Na nią świecisz tym LEDem, powinno być okej. Całą tę imprezę zamykasz w wielkim pudle z czegokolwiek, może być karton nawet do testów.
  • Odpowiedz
  • 1
@F2f9TkqT5b:
@Broximon:
Mam wrażenie że piszecie o czymś co się nazywa https://pl.wikipedia.org/wiki/Komora_bezcieniowa

Co do metodyki hymm naoglądałem się swojego czasu programów w tv typu fabryka jedzenia, fabryka przedmiotów i inne jak to działa, galileo, de facto, kopernik była kobietą i pierwsze co mi przyszło do głowy to jako że butelka jest symetryczna :) to porównywanie dwóch i więcej z ujęć z różnej strony butelki ze sobą pozwoli na znalezienie różnic
  • Odpowiedz
@mrq: Hej, komora bezcieniowa to coś innego, cały numer polega na tym żeby cienie były właśnie dokładnie tam gdzie są potrzebne - zerknij na te pdfy które wrzuciłem. Symetrii bym nie wykorzystywał, bo przecież możesz mieć np. symetryczne pęknięcie. Dobrze zrobione światło powinno spowodować powstawanie cieni w pęknięciach i potem to już prosta sprawa ustalić czy masz na obrazie dodatkowe ciemne piksele.
Robiłem kilka lat przemysłowe systemy wizyjne, może nie wszystko
  • Odpowiedz