Wpis z mikrobloga

@pawelgie: I możliwość takiego działania powinna być brana pod uwagę, planowana i oceniana. Ruscy tłuką propagandą na cały świat że polacy kontratakują pod Bachmutem a my się przejmujemy prowincją Białoruską. Ten wrzód należy oczyścić i jest szansa, że będzie tam fajne państwo. Białorusini to bardziej wartościowi ludzie niż rosjanie ale o wiele słabsi od Ukrainy by wybić się na niepodległość.
@pawelgie: tam zamieszki wybuchną tylko jeśli rosja w chwilowym okresie słabości wycofa swoje wojska. Jeśli tak się stanie no to musimy interweniować i postawić rosję przed faktem dokonanym. Wolna i demokratyczna Białoruś to dla nas w końcu spokój na wschodniej granicy, oraz znaczne ograniczenie rosyjskich możliwości w rejonie.
@pawelgie:
Scenariusz A: po co w ogóle mieć takie zdolności lub o tym myśleć. niech inni zdecydują co się dzieje bezpośrednio przy naszych granicach i naszym otoczeniu np: ruscy
Scenariusz B: mieć planowanie na różne wypadki i ewentualności, nawet te mało prawdopodobne i dysponować odpowiednim arsenałem(militarnym, dyplomatycznym) do tych okoliczności

Pytanie. Jaką politykę w swoim bezpośrednim otoczeniu prowadzi Turcja albo Izrael?
Polska podobnie jest już krajem frontowym i warto w końcu
@pawelgie: Ja bez referendum nigdzie się nie ruszam. Mam lepszą propozycję. Wojczal i cała ekipa S&F do międzynarodowego legionu na Ukrainie. Wolski, Micek, Nowak, Żukowska i tamten łysy w okularach z Polsatu do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej na rok.
@Vistu: ale onczym my mamy myslec jak nasze wojsko aktualnie wyglada o wiele gorzej niz wagnerowcy. Niech przyjdzie ten zamowiony sprzęt i za 10 lat mozemy sobie ustalac cos bo narazie to w wojsku bylby problem z saperkami zeby sie okopać. Najpierw to trzeba zrobić porzadek z wojskiem zeby ono mialo jakakolwiek zdolnosc bojową.
@pawelgie: No niezłe się odpalił, dosłownie jego twitterowe wpisy powiedział publicznie w tv. No ale zauważ ze mówi że PL musi być po prostu gotowa na taki scenariusz, bo jeżeli wojska rosyjskie będą stacjonować w Grodnie i Brześciu to o stabilnym wzroście gospodarczym w następnej dekadzie możemy sobie tylko pomarzyć