Wpis z mikrobloga

Czy mechanik chce mnie wydymać?
Ubywało mi płynu chłodniczego, podejrzewałem wyciek. Diagnoza że ciekło w okolicach przewodu od termostatu - ok, wydaje się prosta robota.

Mechanik dzwoni i mówi że trzeba było wymienić też olej, bo przy wymianie (węża/przewodu/oringu - kij wie) wleciała woda do oleju "i trzeba było wymienić olej żeby się silnik nie zatarł".

#!$%@?łem się bo olej wymieniałem jakiś tysiąc km temu. Jest to możliwe? Ja mam za to płacić? Czy to jego błąd i partactwo?

#mechanika #samochody #mechanik #ford #mondeo #mkiv #diesel
  • 8
@WiewiurPL: Okey, ale to ja mam ponosić koszta jego nieuwagi? Jak zamawiam hydraulika do wymiany baterii umywalkowej , i przy tym pęknie mu płytki lub zbije umywalkę to też mam za to płacić?
@sgsa: zakładasz, że jest to spowodowane przez jego nieuwagę a wcale tak być nie musi.
Sytuacja nie musi być spowodowana nieuwagą a np poprzez to, że wąż nie chciał zjeść z króćca co wymusiło demontaż chłodnicy oleju...
@sgsa ja bym nie płacił bo skoro sam powiedział,.że jego błąd to jakim prawem masz płacić?
jakby pojechał na jazdę próbną i dostał mandat za prędkość to też byś mu zapłacił?
chyba że nie chcesz robić draki z gościem bo do niego wrócisz albo jakiś ziomek ziomka