Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #budowadomu #budujzwykopem #budujzchaferem #remont #budownictwo

Mam stara wkrętarkę. Praktycznie jest do wyrzucenia, bo padł w niej akumulator. Szukam kolejnej. Bula używana w specyficzny sposób. Wyciągałem ja raz na rok, żeby coś przykręcić, a potem znów leżała. Kolega mówi, ze to dlatego padł akumulator. Szukam następcy. Kolega namawia mnie na wkrętarkę z Lidla z dwoma akumulatorami. A drugi kolega mówi, ze używam wkrętarki tak rzadko, ze powinienem zapomnieć o akumulatorach, tylko kupić na kablu. Mowi, ze jeśli nadal będę z niej korzystał 2 razy do roku, to za moment i te akumulatory będą do wyrzucenia.

PS. kolega, który poleca akumulatorowa ładowarkę pracuje w serwisie i używa jej na co dzień.
Ja używam głównie do skręcania mebli, które kupuje raz na rok i nie planuje zmian. Bedzie używana raz na kilka miesięcy, pewnie miał racje ze dwa razy do roku.

Ta wkrętarkę kupiło ponad 500 osób

https://allegro.pl/oferta/wiertarko-wkretarka-akumulatorowa-21v-wiertarka2ah-11385728879?bi_s=ads&bi_m=listing:desktop:category&bi_c=NGYxY2RhMmUtYjdjNS00OTM0LWE1NmYtN2NjZGFiYmE0ODM4AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=2f9be041-0ee1-4852-9c7b-3609f5058228
  • 9
Mam stara wkrętarkę. Praktycznie jest do wyrzucenia, bo padł w niej akumulator


@mam__pytanie: jeśli wkrętarka bardzo stara, to pewnie jeszcze z akumulatorami NiCd, one bardzo nie lubiły takiego traktowania. Współczesna Li-Ion spokojnie da radę, nawet jeśli ją będziesz używał raz do roku. Bylebyś nie dopuścił do głębokiego rozładowania (czyli np nie wrzucił do szafy na rok leżenia rozładowanej). Twój kolega ma niby rację co do meritum, ale pozbawiać się wygody bezprzewodowości...
@mam__pytanie: kup sobie tą z Lidla, jak nie będziesz używał to trzymaj baterie naładowana do połowy wtedy akumulatory się nie niszczą. Szkodzi im tylko trzymanie ich w skrajnych stanach naładowania. Poza tym do lidlowych parksidow Aku są dość tanie to w razie w sobie dokupisz. Życie jest za krótki żeby się z kablami pieprzyć ????
@mam__pytanie: mam od 6 może 7 lat taką mała makietę, bateria lion, mocy dość, żeby kręcić/wiercić. Przez pierwsze 3 lata prawie nie używana, później rok leżała na strychu, aktualnie używam jej niemal codziennie i obydwie baterie z kompletu dalej elegancko pracują. Dokładniej taka, tylko w innej walizce "Wkrętarka akumulatorowe Makita DF330DWE 10,8 V"