Wpis z mikrobloga

Ktoś włamał mi sie na konto steam. Co ciekawe mam steamguarda i nie otrzymywałem żadnych powiadomień na aplikację. Sprzedano moje skiny po 4zł każdy, po czym kupiono dwa przedmioty do Doty2 o wartości 4 groszy za kwotę łącznie 80zł. Wszystko zostało zrobione tak, jakbym to ja sam zrobił z własnego kompa XD. Co powinienem teraz zrobić zeby zabezpieczyć swoje dane ?
prawdopodobnie ten sam haker włamał mi się też na konto spotify (po co?) i próbował też na PayPal. Założyłem już nowego maila(na gmailu bo podobno najbezpieczniejsze), zaczynam proces zmieniania domyślnego maila na ten nowy na wszystkich ważnych dla mnie stronkach. Przeskanowałem komputer jakimś programem zwalczającym jakies malwary i spywary. Będę wdzięczny jak ktoś poda aplikacje na androida która mi rzetelnie przeskanuje telefon. Zamierzam też zająć się formatem całego kompa w razie czego i rozważę też format telefonu. Co jeszcze powinienem zrobić zeby moje dane były bezpieczne ?
#steam #steamguard #spyware #malware #kradziez #hakerzy #pomocy #gmail #cyberbezpieczenstwo
  • 4
@tonymakarony: kurła, od roku dodają mnie jakieś typy z prosbą o wzięcie udział w turnieju bo im piątek zawodnika brakuje xD podają stronkę do logowania i chcą by dołączyć do teamu, i jak to działa? przecież nawet jak się na ich fake stronce zaloguje login+pass to muszą mieć guarda, co jak spreparują podanie guarda i podam im ten klucz guarda (jednorazowy?) przecież guard po chwili jest nowy
@kretovsky: no dobre pytanie, nie wiem jak to robią dokładnie ale skiny mojemu koledze ukradli w ten sposób. Sam też sie tam zalogowałem bo wygladało to legitnie ale ja całe szczęscie nie mam skinów xD i szybko odzyskalem konto