Wpis z mikrobloga

@Ranger: Zadzwon do banku w którym chcesz wziąć kredyt. Zapytają o zarobki/kredyty/wydatki i na tej podstawie obliczą zdolność, jak przyjdzie do przyznania kredytu to wyślą zapytanie do BIK (ale jak nie będziesz ściemniał przy pierwszym wyliczeniu zdolności, to pewnie zdolność niewiele się zmieni)
Z jakiego źródła otrzymujesz dochody?


@marcpol: ryczałt 12%, dopiero od 16 miesięcy, trafiłem już na Twoją tabelkę z listopada ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego żona na UOP i jakieś drobne z najmu
@marcpol: ryczałt 12%, dopiero od 16 miesięcy, trafiłem już na Twoją tabelkę z listopada ( ͡° ͜ʖ ͡°) do tego żona na UOP i jakieś drobne z najmu


@Ranger: Prawdopodobnie w kolejnym miesiącu pojawi się nowe porównanie zdolności kredytowej.

Taki okres prowadzenia działalności gospodarczej jest akceptowany w części banków. Do policzenia zdolności kredytowej są potrzebne przychody za cały rok 2022, przychody za styczeń, średnia dochodów netto
@marcpol: ok, a czy kredyt hipoteczny, który spłaciłem w ten piątek też będzie miał wpływ na obniżenie zdolności, dopóki hipoteka nie zostanie wykreślona z KW? Dokument dla sądu o wykreślenie hipoteki dostanę do 14 dni, potem pewnie z miesiąc procesowania w KW.

W ogóle, to świetną robotę robisz!
@marcpol: ok, a czy kredyt hipoteczny, który spłaciłem w ten piątek też będzie miał wpływ na obniżenie zdolności, dopóki hipoteka nie zostanie wykreślona z KW? Dokument dla sądu o wykreślenie hipoteki dostanę do 14 dni, potem pewnie z miesiąc procesowania w KW.


@Ranger: Nie, nie będzie miał znaczenia. Wpis hipoteki nie jest możliwy do zweryfikowania przez banki. Informacje o zobowiązaniu są jednak w BIK, zostaną usunięte maksymalnie po 14 dniach