Wpis z mikrobloga

Miruny, rozstrzygnijmy to raz a dobrze ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wybaczcie skróconą formę trzeciej odpowiedzi, ale wypok nie ogarnie ankiety ze zbyt długą opcją ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pytanie #woda #domy #herbata #kawa #kawatime

Jaką wodę wlewasz do czajnika chcąc ją zagotować?

  • Zimną, bo najtańsza 67.9% (144)
  • Ciepłą, bo szybciej się zagotuje 12.7% (27)
  • Mieszaną (kran ustawiony po środku) - najszybciej 19.3% (41)

Oddanych głosów: 212

  • 17
  • 0
to nie jest tak, że tylko zimna jest zdatna do spożyc


@CZechuXX: nie mam pojęcia, a jest? ???? do picia zimnej to używam dzbanka filtrującego i tam wlewam zawsze zimną, ale po zagotowaniu do wrzenia w teorii wszystko powinno być ok z tą wodą
@borostwor: to jest raczej wiedza powszechna jaką wodę powinno się używać do czajnika, jak chcesz poznać szczegóły znajdź sobie w necie jakiś artykuł o tym, nie będę za Ciebie tego robił, mi wystarczy to jaka jest różnica w zapachu i smaku wody ciepłej i zimnej
@sayda: zapytałem o to ChatGPT. Mam nadzieję, że ta bezsensowna odpowiedź jest dla Ciebie wystarczająca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lepiej jest wlać do czajnika zimną wodę. Woda zimna będzie się szybciej nagrzewać, co pozwoli na oszczędność energii i skrócenie czasu oczekiwania na gotową wodę. Zimna woda jest również bardziej przyjazna dla czajnika, ponieważ woda ciepła lub gorąca może powodować osadzanie się kamienia wewnątrz czajnika, co zwiększa ryzyko
@borostwor: no to jest proste - jak jest podgrzewana woda w kotłowni, to ona non stop "krąży" aby być ciągle podgrzewana. A że kotłownia to taki trochę duży czajnik, to coś się zawsze osadza w niej i zanieczyszcza wodę.

To nie jest nic groźnego specjalnie, ale lepiej do picia brać zimną wodę
no to jest proste - jak jest podgrzewana woda w kotłowni, to ona non stop "krąży" aby być ciągle podgrzewana


@Koral94: to tylko jak jest cyrkulacja. jak nie ma cyrkulacji, to ta ciepła woda siedzi sobie cały czas w bojlerze i czeka, aż ją ktoś wypije. Przy okazji zbiera trochę bakterii ;)
Jest jeszcze szansa, że ktoś ma podgrzewacz przepływowy (gazowy albo inny, w blokach takie są / były) to wtedy