Wpis z mikrobloga

Cześć mam pewien problem, kupiłem słuchawki... Problem w tym ze słuchawki grają troche płasko... poprzednie Razery to spadały z głowy na bassbooscie (wireless)... te sie jakoś chyba musza rozgrzać?? Słuchawki to Beyerydynamicsy DT770 80ohm wiec no chyba zdecydowanie półki wyżej niż ManoWary..., dzwiek idzie z płyty ROG STRIX B550 a-gaming, a najgorsze jest to, że Realtek widzi je jako głośniki a nie jako słuchawki (screen poniżej) ktoś ma pomysł jak to rozwiązać? #pcmasterrace #komputery
Pobierz piczis - Cześć mam pewien problem, kupiłem słuchawki... Problem w tym ze słuchawki gr...
źródło: Zrzut ekranu 2023-01-25 225207
  • 15
@Wookash071: Teoretycznie, rozgrzewaja się... wiec moze to moja fanaberia laika i faktycznie bedzie banglać.. bardziej mnie zastanawia czemu Realtek widzi je jako głośniki, wpięte są w tył Jackiem i w zaden sposob nie moge ich przemianować jako słuchawki.. Realtek 2 razy wywalany na zero, wywalony Synapse 2.0 zainstalowany na czysto bez manowarow, mimo to dalej nie chce wspolpracować.
@piczis: To jest po prostu początkowy szok spowodowany przejściem ze słuchawek z mocno przesadzonym basem i z wycofaną górą (Razery) na słuchawki z nieco podbitym niskim basem i dołkiem w średnim basie oraz uwydatnioną górą (Beyery). Daj sobie nieco czasu na przyzwyczajenie.
A jeśli nie słyszysz żadnych zniekształceń ani szumów i głośność jest wystarczająca to dodatkowy DAC czy wzmacniacz nic ci nie da.
@cukru: Czyli wyszedłem na ignoranta, w sumie, to patrząc na moja przeszłość ze słuchawkami to faktycznie tak jest... dziękuje za info, szumów/zniekształceń nie słyszę, głośność jest okej, czyli faktycznie potrzebuje czasu
@piczis: kupiłeś słuchawki, które mają służyć produkcji muzyki i są zrobione na jak najbardziej płaskie xD one nie mają po prostu żadnego podkolorowania. Jak bardzo Ci zależy na bassie to ściągnij sobie program sonarworks i pobaw się EQ - ja w swoich beyerach wypłaszczyłem w ten sposób górę i zboostowałem lekko dół.
@piczis: Też chodzi o to że dobrze jest mieć wzmocniony sygnał przez np. wzmacniacz słuchawkowy bo słuchawki potrzebują 80 ohm i nie zawsze też karty dźwiękowe napędzają coś takiego. Słuchawki te z natury mają być płaskie i neutralne bo są słuchawkami studyjnymi. Sam kupiłem oprócz nich parę słuchawek "gameingowych" które po prostu mają inny cel i inną budowę. Podbite basy, jakiś dźwięk przestrzenny i inne bajery. Beyery to raczej do nagrywania
@rivers666: @Dupazbita DT770 są chętnie wykorzystywane w studiach (głównie do monitorowania wokalu), bo przede wszystkim: nieźle izolują, są dosyć wygodne, wytrzymałe i proste w naprawie. Dopiero na dalszym planie jest ich dźwięk - nie nazwałbym ich płaskimi z tą zaakcentowaną górą.
A jeśli głośność jest odpowiednia to sygnał jest odpowiednio wzmocniony.