Wpis z mikrobloga

Jakiego języka najlepiej się nauczyć i do jakiego kraju wyemigrować żeby zarabiać jako prosty pracownik dobre pieniądze jak na warunki polskie?
Niemiecki i Niemcy to dobry kierunek?
w tym roku zaczynam naukę jakiegoś języka ale nie wiem jakiego, najbardziej myślałem właśnie o Niemieckim, blisko do kraju no i chyba nadal w miarę spoko?

#pytanie #emigracja #niemcy #pracbaza #pieniadze

#przegryw #wygryw
  • 9
@LonNon: Dam Ci świetny Tip jako Oski. UWAGA nie musisz emigrować za granice, wystarczy mieszkać PRZY granicy, największym takim miastem jest Zgorzelec. Znając język niemiecki bez problemu znajdziesz prace nawet biurowa, możesz mieszkać w Polsce i zarabiać niemieckie pieniądze, tysiące ludzi tak robi, coraz więcej osób osiedla się przy granicy zamiast wybierać emigracje. Dużo ludzi z Boleslawiec, Lubań, Jeleni góra, a nawet Wrocław osiedla się na stałe w Zgorzelcu, pozdrawiam
@LonNon: ja już jestem trochę starszy, ale dalej tak w sensie takim, ze mieszkam w Zgc, a prowadzę firmę budowlana w Niemczech i zarabiam jako niemiecka firma. Osobiście znam setki osób które tak robią i pracują w lokalnym mieście Goerlitz jako kołchoźnicy, ale za niemieckie pieniądze, sam xx lat temu pracowałem jako kołchoźnik po niemieckiej stronie i zarabiałem wtedy x3,5 w porównaniu do polski, dziś to będzie bardziej koło x3, pozdrawiam
@LonNon: zarobki wynoszą od 6k do 11k nawet na sławnych akumulatorach. Do każdej pracy dojeżdża się często autostrada. Najpopularniejszy kolchoz w Zgorzelcu to tzw. Buty Burkenstock i zarabia się tam dostając się na firmę 1500-1550euro. Ogólnie z mieszkaniami jest problem w mieście bo nie ma zbyt dużego wyboru. Ceny są dość duże ze względu na Niemcy. Powinno to wyglądać tak -> kawalerka 1700-2000zl, Paliwo 700, jedzenie 1200, co daje 7000-3800 zostaje
@LonNon: Cała zachodnia Europa jest zalana agresywnymi muzułmanami i Murzynami.
2 najlepsze kraje to były zawsze Niemcy i Anglia.
W obu problem z agresywnymi Afrykańczykami jest taki sam, przy czym Anglia dodatkowo wyszła z Unii.
W Niemczech jako imigrant będziesz też traktowany gorzej przez Niemców.
Jest też Francja ale tam jest jeszcze więcej agresji, zamieszek i Afrykańczyków.

W sumie to bardziej celowałbym w Irlandię lub Islandię,ewentualnie Czechy jako kraj odrobinę lepszy