Wpis z mikrobloga

No dobra – mamy nową generację #wykop. Na tym etapie nie zamierzam dzielić się żadnymi opiniami ani komentarzem, bo korzystałem z tego nie dłużej niż 5 minut. Jedyne, co udało mi się zrobić, to oczywiście szybka zmiana z trybu dziennego na jedyny prawilny –#tylkonocny.

Niestety, wygląda na to, że utraciłem część moich PW, a konkretnie konwersację z jedną użytkowniczką, która pisała do mnie wczoraj niedługo przed tym, jak Wykop zaliczył fikoła na całą noc. Mimo że zdążyłem jej nawet odpisać zanim zdechło, to po aktualizacji do nowej wersji te wiadomości już nie wróciły do mojej skrzynki. Może były po prostu wysyłane już zbyt blisko deadline'u dla aktualizacji serwisu i dlatego przepadły.

Niestety, nie pamiętam nicku tej mirabelki :( Zostawiam więc wpis czysto informacyjnie – gdyby przypadkiem tu trafiła, to może napisze mi raz jeszcze. Te wiadomości były dla mnie dość istotne, bo dotyczyły plugawego procederu, jaki uskutecznia na Wykopie jeden z podludzi, wykorzystujący swoje (wciąż aktywne!) konto do wyłudzania pieniędzy od Wykopowiczów pod pozorem rzekomej sprzedaży kodów do aplikacji typu #pyszne w promocyjnych cenach. Chodzi konkretnie o takie indywiduum, którę się kryje pod nickiem @tomciopogromcio

Oczywiście te kody nie docierają do zamawiających nigdy, tak samo jak nie odbywa się zwrot pieniędzy, które wpłacili oszustowi. @tomciopogromcio przestaje odpowiadać na ich zapytania o zwrot hajsu, pozostając jednocześnie wciąż bardzo aktywnym na mirko, gdzie – jak gdyby nigdy nic i w poczuciu pełnej bezkarności – publikuje ten swój gównoscam pod tagami typu #pyszne #glovo, szukając kolejnych ofiar xD

Kwoty pozyskiwane z tego złodziejstwa są naprawdę tak żenująco niskie, jak żenujący jest on sam, bo to wyjebki rzędu 40 zł na ofiarę. Tym bardziej jednak chciałbym temu pajacowi uprzykrzyć życie i to w tej chwili jest na tapecie (a wiadomość od tej mirabelki się z tym wiązała). Mimo niskich kwot wyjebek, zależy nam, żeby oszust poniósł konsekwencje. To jest o tyle kuszące, że jeśli faktycznie się uda, to nie tylko będzie ukarany, ale przy okazji będzie musiał żyć ze świadomością, że to efekt złodziejstwa na łączna kwotę pewnie nawet nieprzekraczającą 400-500 złotych, co można uznać za symboliczny Certyfikat Dzbaństwa, który na pewno bardzo pasowałby na ścianę w jego złodziejskej melinie.

Oznaczam @Moderacja, @wykop oraz @a__s do wiadomości, że scamer i wyłudzacz sobie tutaj grasuje w najlepsze od wielu miesięcy i może warto by było mu w ramach uznania wręczyć platynowy order. Gdyby jakieś dodatkowe informacje albo dowody na to, że jego aktywność na Wykopie nosi znamiona przestępstwa, to służę uprzejmie (przede wszystkim zarchiwizowaną korespondencją via PW oraz SMS z tym dzbanem). Oszukanych jest więcej, tak że jakiekolwiek argumenty dla zbanowania go będą stosunkowo łatwe do pozydkania z kilk źródeł.

#tomciopogromcio #oszukujo #scam #oszustwo #bekazpodludzi
Pobierz moby22 - No dobra – mamy nową generację #wykop. Na tym etapie nie zamierzam dzielić s...
źródło: mlot