Wpis z mikrobloga

Mirki, mam półściankę w chałupie i chciałam sobie dorobić resztę ze szkła, żeby oddzielić biurko przy którym pracuję od salonu z aneksem. Marzyła mi się ścianka loftowa (z tym, że ja mam połowę muru zostawioną), ale wysłałam zapytania i dostałam odpowiedzi 8000 i 14 000 zł za półściankę 157x290 cm.

Stolarz powiedział, że zrobi mi z drewna o grubości 6 cm za 4500 zł, podzielone na 6 części, oczywiście w kolorze... drewna xD bo to będzie zwykłe drewno dębowe.

No i tak zaczęłam rozkminiać... czy ja nie dam rady sobie zrobić tego sama taniej? Nie potrzebuję szkła hartowanego, czy z listewek montażowych + ramek do zdjęć nie skleję sobie takiej półścianki? Będzie trochę cięcia i klejenia (silikonowy chyba przyczepi szkło do listewek?) i mogę sobie pomalować na czarno, na oko wyjdzie mnie to ok. 2000 zł.

Do zrobienia?

#budownictwo #budujzwykopem #budowlanka #wykonczenia #mieszkanie
comfortably_numb - Mirki, mam półściankę w chałupie i chciałam sobie dorobić resztę z...

źródło: comment_1673893015XkSnXBlI4nSBTvRRwtUs2i.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Do zrobienia?


@comfortably_numb: szczerze wątpię by ścianka według twego pomysłu utrzymała swój ciężar, dębowe listwy możesz pomalować lakierobejcą na kolor jaki ci się podoba no i te 6cm grubości to lepiej brzmi
  • Odpowiedz
@comfortably_numb: tobie się wymarzyła ścianka z lameli :) znam problem dogłębnie :D Jest w Pl Baumax? Jak nie to poatrz na inne sklepy ogólnobudowlane. W Baumaxie na pewno da się kupić sety po 4 lamele, oczywiście tanie to nie jest ale sa długie i można dociąć na wymiar. Pytanie jaki do tego stelaż, jakieś poprzeczki, bo czymś jednak je będziesz musieć połączyć. Rozumiem że to ma być azurowe, normalnie lamele bądź
  • Odpowiedz
@comfortably_numb: Ten pomysł z ramkami do zdjęć to kreatywność 10/10. Nie pomogę, ani nie doradzę, bo czegoś takiego akurat nie robiłam, ale mam na koncie wiele takich "samoróbek" mieszkaniowych, więc kibicuję mocno!
  • Odpowiedz
@comfortably_numb: raczej profile montażowe do szkła bym wykorzystała. Takie coś, w czym masz na przykład szkło kabiny prysznicowej osadzane. Dwie duże tafle maskowane drewnianymi listwami o dowolnej grubości, bo to element ozdobny ma być, nie nośny, plus odpowiednio docięte listewki dzielące taflę na mniejsze. Nawet niekoniecznie równo, pewnie bym jeszcze kombinowała, żeby powstał jakiś fajny układ prostokątów szklanych z tego.
  • Odpowiedz