Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W jaki sposób zarządzacie swoim czasem i motywujecie się do działania/nauki? Obecnie nigdy nie mam nic na sztywno zaplanowanego i mam wrażenie, że to jest moim ogromnym problemem. Choć czasu i tak mam niewiele, to zamiast go sensownie wykorzystać, np. na naukę nowych rzeczy, to przepierdzielam go oglądając głupie filmiki na yt. Nie potrafię się zmotywować do działania.

Macie jakieś swoje sztuczki/metody, które używacie na co dzień?

#praca #nauka #motywacja #zarzadzanieczasem #rozwoj

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c493d301f4c80d1901b3cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 10
  • Odpowiedz
Są chyba apki, które limitują czas jaki przeznaczasz na internet. Możesz sobie wyznaczyć dzienny limit i po jego przekroczeniu apka ci wyłączy dostęp. Wiadomo że taką apke można zawsze odinstalować, ale jeśli widzisz że masz problem przy kontrolowaniu czasu spędzanego w sieci, to znaczy że jednak trochę jesteś uzależniony od endorfin, które pojawiają się przy obejrzeniu filmiku w necie i może taka apka byłaby dobrym sygnałem, że już na dany dzień teche
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania metoda małych kroków. Zrób absolutnie minimalny wysiłek w kierunku celu który sobie wybierzesz każdego dnia. Krok po kroku się rozpędzasz i leci. Dupa dupa cycki kupa coś tam coś tam do potęgi to mało a coś tam coś tam więcej to dużo. Polecam.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: arkusz excel, w ktorym zapisuje czas poświęcony na rozwijanie umiejętności. Dzieki temu nie tylko cieszy mnie historia mojej pracy, ale widzę, na czym sie skupialem wiecej, a na czym mniej, co naturalnie pozwala planowac nastepne kroki. Nie tylko mnie to podtrzymuje, ale na początku rzeczywiście pomogło zbudować nawyki.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: dużo zmienił w moim życiu Todoist (podchodziłem do niego kilka razy przez ostatnie kilka lat więc nie zraź się na początku) - o wiele szybciej i sprawniej zamykam tematy, obowiązki, nie muszę o wszystkim pamiętać, dużo satysfakcji daje mi odznaczanie wykonanego zadania. Dodaję od najmniejszych pierdół do dużych rzeczy.
  • Odpowiedz
7b8709ee0b: @Erravi: W sumie dosyć ciekawy punkt widzenia, ja akurat nie jestem w związku, choć też nie utrzymuję się w 100% sam - mieszkam u rodziców, choć dokładam się do rachunków, gotuję sobie, robię pranie itd., po prostu nie oddaję większości wypłaty na wynajem mieszkania. Jeszcze...

@blazko: 21 lvl, chodzi o rozwój zawodowy, ale nie tylko - rozszerzanie horyzontów, rozwijanie nowych pasji. Po prostu boli fakt, że jak już
  • Odpowiedz
@szymoker: W jaki sposób sobie to zliczasz i notujesz? Nie potrafię sobie jakoś tego wyobrazić w Excelu, wydaje mi się, że mogłoby być to dosyć nieczytelne.


@AnonimoweMirkoWyznania: technicznie, to google docs. Post wyżej komuś wrzucałem. I racja, nie jest czytelne dla kogoś z zewnątrz, ale rozwijam system od dwóch lat i działa. Ponadto, zapoznaj się z kanałem https://www.youtube.com/c/HealthyGamerGG. Dużo tam "współczesnej" psychologii, także związanej z motywacją.
  • Odpowiedz