Wpis z mikrobloga

Mam problem z kompem, nie startuje gdy podlaczone jest zasilanie do dysku twardego. Probowalem z innymi dyskami i jest to samo, zmienialem zasilacz i tez nie pomoglo. Zmienialem na inne wejscie sata, albo dysk calkiem nie polaczony i nadal to samo. Ilekroc podlaczam zasilanie dysku, komp nie wlacza sie, wiatraczki na sekunde drgna i koniec. Co to moze byc? Padnieta plyta?

#komputery #informatyka
  • 10
nie startuje gdy podlaczone jest zasilanie do dysku twardego

albo dysk calkiem nie polaczony i nadal to samo.


@monk3i: Znaczy, czy masz podłączony czy też nie - to płyta główna nadal się nie uruchamia?

Zostaw samą płytę główną podłączoną przewodem ATX 24 pin i tak ją spróbuj odpalić - powinien wywalić błąd z braku procesora lub sygnał z buzzera.
Wtedy po kolei podłączaj wszystkie podzespoły zaczynając od procesora, pamięci RAM, karty
@maniek50005: nie nie, wlasnie startuje do biosu, normalnie wykrywa wszystko procek, ram itd., ale tylko gdy jest odlaczone zasilanie dysku twardego, jak podlacze zasilanie to przy wlaczaniu tylko wiatraczki drgna na chwile, krotkie cyk w zasilaczu i nic wiecej
@monk3i: Trzy różne dyski, dwa różne zasilacze.
Jedna płyta główna - która odpala się do BIOSu bez podłączonego żadnego z tych dysków.
A w momencie podłączenia dowolnego z tych trzech dysków na dowolnym zasilaczu.

Płyta główna wyłącza się po sekundzie od włączenia.
Czy tak brzmi ten problem?
Bo powiem ci szczerze, objaw wskazywał na zadziałanie zabezpieczenia anty zwarciowego.

Także - no nie wiem, zasilacz zabezpiecza się, bo coś nie prawidłowo podłączasz,
Pobierz maniek50005 - @monk3i: Trzy różne dyski, dwa różne zasilacze.
Jedna płyta główna - k...
źródło: comment_1673804584ECidEGTH5Znqvq3Y0NXRz4.jpg
@maniek50005: dokladnie tak jak opisales, no ja rozumiem wlasnie ze jeden czy nawet dwa dyski bylyby padniete, ale ze trzy? dziwna sprawa

co do nieprawidlowego podlaczenia to raczej wtyczki swoja budowa uniemozliwiaja nieprawidlowe podlaczanie, jest ganiazdo w zasilaczu peripheral & sata, jedna koncowka w to, druga w dysk i tyle
@monk3i: A co to jest za sprzęt tak przedewszystkim na dzień dobry trzeba było napisać.
Ciekawa sytuacja - ale w obecnej chwli, to nic kompletnie nie przychodzi mi do głowy.

Oprócz tego, że używasz zasilacza pół-modularnego lub modularnego - bo wspominasz o opisie zasilacza, a właściwie jego tablicy wyjść.

peripheral & sata


No i to z tego co mi się wydaje - ma złącza 6 pinowe i taki też powiedzmy kabel
@monk3i: Proszę bardzo - cieszę się, że mogłem pomóc, chociaż i tak masz szczęście, że w zasilaczu zadziałało zabezpieczenie przeciw zwarciowe, bo bez niego to dyski by zostały uszkodzone i by wtedy zaczynał się problem ;D