Wpis z mikrobloga

Mapa #turystyka w Europie za ostatni kwartał 2022 roku na podstawie danych przesłanych przez strony oferujące noclegi online.

Na pierwszym miejscu #hiszpania sam region #andaluzja miał 6,5 miliona rezerwacji. Na drugim miejscu #chorwacja i wybrzeże Adriatyku z 5,5 mln rezerwacji. Podium zamyka #francja gdzie w Prowansji, Alpach i na Wybrzeżu Lazurowym było 5,2 mln rezerwacji.

Niestety nie mam więcej danych bo to z profilu Andaluzji, który obserwuje bo tam mieszkam i mogę potwierdzić, że turystów jest bardzo dużo, a temperatura tylko kilka razy w ciągu ostatnich 3 miesięcy spadła poniżej 20 stopni w dzień co też przekłada się na więcej turystów. Praktycznie gdyby nie kalendarz i to, że przez kilka miesięcy w Andaluzji jest zazwyczaj 30-40+ stopni to bym powiedział, że lato wciąż trwa tylko takie typowo polskie.

Zaskoczyła mnie Chorwacja, o tej porze roku tyle turystów, szacun.

W sumie Francja też mnie zaskoczyła. Raz że dała się wyprzedzić Chorwacji, dwa że Prowansja, Alpy i Lazurowe Wybrzeże mają mniej turystów niż jeden region Hiszpanii.

#podroze #podrozujzwykopem
d.....u - Mapa #turystyka w Europie za ostatni kwartał 2022 roku na podstawie danych ...

źródło: comment_1673648234CoLoJdl7iVo6wAsL2NwMKZ.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@calkowitybrakrozumu

jakie np zwierzęta groźne występują w Twoich okolicach?


Głównie kilka gatunków niebezpiecznych węży, kilka gatunków niebezpiecznych pająków, są także skorpiony, lisy, dziki, duże koty (ale już nie pamiętam gatunku, nie żadne pumy, coś w rodzaju rysia), ptaki drapieżne jak orły, owady które przez bliskość Afryki mogą przenosić stamtąd choroby np komar tygrysi, trochę dzikiej zwierzyny która może się różnie zachować jak kozy górskie.

Ja lubię jeździć , nawet do Hiszpanii zazywczaj
  • Odpowiedz
@dnO_Oceanu: Tzn sprecyzuje - zawsze jedziemy w dwójkę i wymieniamy się z partnerka. La mangę nawigacja na starcie pokazywała nam 26 godzin drogi - droga ostatecznie zajęła nam 30 godzin. Postoje robimy na siku, tankowanie, rozprostowanie nóg i uzupełnienie prowiantu. Dodam tez ze jechałem cały czas przepisowo. Np droga do Włoch to dla mnie jest podróż jak dla większości odwiedzenie miasta 50km dalej. Wyzwanie zaczyna się od 2 tys km. Ale
  • Odpowiedz