Wpis z mikrobloga

Mireczki jakich źródeł słuchać i się trzymać? Bo trochę mnie już meczy to wielka nagonka kacapskich trollów, propogandy ukraińskiej i innej maści pseudokomentatorow w sprawie wojny na Ukrainie.

Ogólnie z mojej perspektywy są obecnie dwa inne przekazy co się dokładnie dzieje.

Ukraińcy wygrywają wojnę, wszystko dobrze idzie w tym roku Ruskie zostaną przepędzeni i się rozpadną na jakieś pseudo państewka. Rosja gospodarczo już cieniuje i nic nie produkuje z sprzętu wojskowego również straciła cały sprzęt po związku radzieckim….

Drugi punkt widzenia/przekaz moim zdaniem bardziej trafniejszy opierający się z słuchania podcastu Ośrodka Studiów Wschodnich, Raportu o stanie Świata i trochę z analizy live (tutaj bardziej ekonomiczno-giełdowe sprawy). To Rosja przestawiła zbrojeniówkę na 3 zmiany. Jest prężnie rozwijający się sojusz z Chinami. Ukraina ma czas na rozwiązanie na swoją korzyść konfliktu w 2023r bo prawdopodnie w 2024 nie otrzyma już tak olbrzymiego wsparcia od USA (wybory w Stanach nigdy nie sprzyjały na finansowanie konfliktów zbrojnych).

Jakich źródeł słuchać i czytać? Bo po wszystkim co przeczytam/odsłucham to z tylu głowy zostaje a czy to znowu nie jakiś fejk? Propaganda czy coś innego?

#rosja #ukraina
  • 10
  • Odpowiedz
Pamiętaj ze o ruskich trollach najczęściej krzyczą trolle żeby rozmyć pojęcie i żeby nikt nikogo kto mówi fakty nie traktował poważnie, stad taki kwik jak ktoś przedstawia rzeczowe analizy na niekorzyść Ukrainy od razu jest wyzywany od trolli i w przyszłości jego komentarze chcieć rzeczowe i na dany temat nie są brane na poważnie
  • Odpowiedz
@shmatshiage: Ja pisze jak jest i tyle, a ze ktoś nie umie się z tym pogodzić ze na tym portalu można mieć inne zdanie i wyzywa mnie od trolli to jego problem, ale zjawisko takie istnieje, trzeba mieć świadomość
  • Odpowiedz
@dzester: nie mam pojęcia. Raczej nie mają jakichś własnych źródeł informacji i bazują na tym, co jest dostępne publicznie.

Jeśli chodzi o przebieg samych walk, to pewnie nawet dowództwa nie wszystko wiedzą. Pod tym względem nic się na wojnie nie zmieniło. Każdy meldunek z frontu i tak jest spóźniony o kilka godzin.
  • Odpowiedz
@dzester: Jeśli chcesz rzetelnych informacji to musisz zacząć sam wyciągać wnioski. Jeśli będziesz liczył tylko na komentarze i wnioski ludzi to i tak będziesz wpadał w propagandę (nie koniecznie tylko Ukraińsko-Rosyjską). Jest to trudniejsze bo nie dostajesz jednoznacznych odpowiedzi ale obecnie by nie wpaść w jakąś bańkę informacyjną trzeba analizować jak najwięcej źródeł i usuwać te czysto nastawione na dany przekaz który starają się wtłoczyć.
  • Odpowiedz