Wpis z mikrobloga

@pure_function: o zdradzie narodowej mówisz w przypadku, kiedy zarówno pis jak i po podpisywalo zobowiązania wobec UE gdzie unijne prawe jest ponad naszym, co to według ciebie jest? Zrzeczenie się części niepodległości w imie unijnych stołków i środków, któr zresztą sami tam wpłacamy.
@Godir17: lol a jak ty sobie wyobrazasz funkcjonowanie w organizacji miedzynarodowej gdy kazdy kraj moze sobie nadpisac dowolnie prawo ustalone w tej organizacji? zupelnie nie myslisz czlowieku. tak samo jak uchwaly na poziomie samorzadu musza byc zgodne z prawem krajowym, tak prawo krajowe musi byc zgodne ze zobowiazaniami miedzynarodowymi, inaczej obecnosc kogokolwiek w jakiejkolwiek organizacji miedzynarodowej nie miala by sensu. tak sadzilem, ze nie jestes zbyt lotny, inaczej nie popieralbys konfy
@Godir17 chłopie, zgodę na przyjęcie że prawo unijne jest ponad naszym wyraziliśmy dwukrotnie:
a) w konstytucji gdzie uznaliśmy że akty niektorych organizacji międzynarodowych mają pierwszeństwo przed ustawami (wszyscy w momencie tworzenia tego przepisu wiedzieli ze jest on pisany pod ue)
b) w referendum akcesyjnym.

O czym Ty #!$%@?? Sami jako naród narzucilismy sobie takie ograniczenia. To nie zadne po czy pis a #!$%@? #!$%@? caly narod polski w powszechnym referendum narzucil takie
@Niemamwiedzy: gdy wstepowalismy do UE była ona zupełnie innym tworem, przez lata nam się to opłacało, dalej nam się opłaca, ale patrząc do przodu na pomysły i kierunek obrany przez ten twór nasuwa się jasny wniosek, lepiej nam będzie bez UE, albo zmieni się w to czym była (europejska wspólnota gospodarcza) albo trzeba sie będzie z tego wypisać. Góra kasy z UE nie zrekompensuje durnych przepisów, korupcji i nepotyzmu.
@Godir17 to se zorganizuj referendum w sprawie wystąpienia polski z UE a nie #!$%@? o ograniczeniu suwerenności i wielkiej krzywdzie narodu polskiego spowodowanej działaniami polityków bo z takowymi rzeczami nie mamy do czynienia, mamy dobrowolne zrzeczenie się prerogatyw.

Korupcję i nepotyzm to Ty miałeś w tym kraju z gówna I patyków przed wstąpieniem do UE.

Zanim do niej weszliśmy musieliśmy uporządkować nasz system prawny. To że ktokolwiek chce tu inwestować to zasługa
@Niemamwiedzy: twój nick podsumowuje twoje wysrywy. Z tego samego powodu, tzn. "niemamwiedzy" ponad połowa Polaków chce być w Unii, gdyby im wyjaśnić jak działa Unia, że swobodne przemieszczanie to nie jej zasluga i tak dalej, to myślę, że wielu by zmieniło zdanie. Po drugie Panie kolego, UE zmieniła się, to, że była dla nas korzystna 15 lat temu, nie znaczy, ze za 15 lat będzie podobnie, krótkowzroczne działania kolejnych rządów i
@Godir17 podsumowując, wiesz więcej niż wszyscy. Masz dostęp do wiedzy tajemnej, która się oczywiście nie podzielisz. Ale gdybyśmy wszyscy się dowiedzieli to nasza optyka by się zmieniła.

Foliową czapeczke która chroni Cie przed polem elektromagnetycznym wytwarzanym przez Unię Europejską już masz?
@Niemamwiedzy: hue hue hue zabłysnąłes tak, że aż zgasłeś. Większość ludzi nawet nie wie, że placi podatki, nie wspominając juz o tym, że maja wiedzieć o minimalnych progach podatkowych, albo o tym, że trzeba sporo wpłacić, żeby coś dostać z tej UE, ale tak tak, ludzie sa świadomi i wiedzą za czym głosują, dlatego od 30 lat rządzą nami socjalistyczni populiści. Weź się nie ośmieszaj już gościu ( ͡° ͜
@Godir17 w żadnym miejscu nie śmieje się z ignorancji ludzi bo nie każdy ma obowiązek wiedziec wszystko na dany temat.

Jedyne z czego się śmieje to Twoja szurska narracja: " gdyby tylko ludzie wiedzieli tyle co ja wiem to by zmienili zdanie."

Typowy szur jest typowy. Nie powie nic konkretnego tylko wysra z siebie ogólniki i zakonczy to tekstem o ignorancji reszty świata.
@Niemamwiedzy: twoim zdaniem szurskie podejście to uczciwe przedstawienie ludziom plusów i minusów bycia w UE? No okej, to jestem szurem. Polacy opierają swoją opinię o UE wyłącznie ma podstawie pozytywnej propagandy, którą są bombardowani z każdej strony od 20 lat, mimo to, wielu ludzi widzi, że UE zmierza do nikąd, polityka klimatyczna zabije takie kraje jak Polska
@Godir17 no właśnie nie przedstawiłeś żadnego z tych minusów. Poza tekstami o suwerenności, do których odniosłem się powyżej.

Jedyne co piszesz od jakichś 10 postów to "gdyby tylko ludzie wiedzieli ale nie wiedzą bo są glupi" albo jakieś ogólniki. 0 konkretów i samo bicie piany. Poziom konfederacji.
@Niemamwiedzy: ty przychodzisz i krzyczysz uga buga unia jest super, żadnych wad. Udowodnij to, odnieś się do kamieni milowych, nowych podatków, likwidacji energetyki w obecnym kształcie, chęci przejmowania kolejnych kompetencji od rzadow narodowych państw członkowskich. Udowodnij, że ich pomysły nie pogrąża zwykłych ludzi w najbliższych 15 latach. Śmiało neuropku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Niemamwiedzy: wkoncu pokazałeś swój poziom rynsztoku z którego przylazleś neuropku.

**w żadnym momencie nie powiedziałem że unia w obecnym kształcie jest czymś pozytywnym*

Dlatego bronisz jej od godziny, jesteście durni, każdy jeden neuropek to durne coś, nie wiem jak was nazwać nawet. Kazda rozmowa z neuropkiem konczy się tak samo, zaczyna wyzywać i próbuje wyśmiewać, chociaż sam prezentuje wiedzę na poziomie szybkiego kursu politycznego z yt. Jesteście co do jednego zamordystami