Wpis z mikrobloga

@Qwerti69: Globalny system kapitalistyczny jest na tyle #!$%@?, że ludzie żyją w biedzie nawet w europie, a ok 15 milionów ludzi umiera rocznie z powodu niedożywienia na całym świecie.
I jednocześnie wiele z tych osób żyjących w biedzie myślą, że tak jak jest teraz musi być.
10% najbogatszych ludzi na świecie ma 190x więcej pieniędzy niż połowa wszystkich ludzi na świecie.
Największym kłamstwem kapitalizmu jest to, że nie da się stworzyć
xdTM - @Qwerti69: Globalny system kapitalistyczny jest na tyle #!$%@?, że ludzie żyją...

źródło: comment_167327316350GEXafY32czrc8bEalwbx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Qwerti69: jeśli ktoś stoi przed wyborem żyć za 2800 a nie żyć wcale bo gdzieś trzeba mieszkać i coś jeść to wybierze pracę prawdopodobnie. Perspektywy zmieniają się w czasie.
  • Odpowiedz
gównostudia nie przekreślają kariery w dobrej branży przecież... Też zorientowałem się, że wybrałem gówniany kierunek (ekonomia) kiedy przyszło mi szukać pierwszej pracy. Pomęczyłem się 2 lata za 3-4k w księgowości, w międzyczasie ucząc się jak najwięcej wg najpopularniejszych wtedy stanowisk IT niezwiązanych mocno z programowaniem (bazy danych, SQL, SharePoint, HTML, CSS). Z programowania tylko podstawy Javascript i C#.

Po prostu w pewnym momencie podjęłem ryzyko, zrezygnowałem z pracy, przeszedłem na gówno stanowisko
  • Odpowiedz
@iMarket: czyli 14 milionów osób na świecie umierających z niedożywienia jest samych sobie winnych bo nie potrafią klikać w konkuter?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hakax: 8.5 roku

@taka_sobie_: napisałem dokładnie czego się uczyłem. Patrzyłem wtedy na oferty pracy i wg własnego uznania szukałem tych umiejętności, jakich stosunkowo łatwo było się nauczyć.

Korzystałem z Lynda.com, nie wiem czy to jeszcze istnieje. Do podstaw programowania - freecodecamp.org.

Zapewne teraz jest dużo opcji i pewnie są lepsze. Poszukaj sama. Praktycznie wszystkiego da się obecnie nauczyć za darmo, jeśli chcesz uporządkowaną wiedzę w jednym miejscu to też nie
  • Odpowiedz
@taka_sobie_: To jest wlasnie ten pierwszy test czy nadajesz sie na programiste i prace w IT. Jezeli zadajesz takie pytania zamiast samemu znalezc odpowiedz i po prostu zaczac sie uczyc to bedzie ciezko. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@iMarket: edukacja nie jest w stanie rozwiązać problemów struktury gospodarki światowej nastawionej na konsolidacje bogactwa wśród najbogatszych
  • Odpowiedz