Wpis z mikrobloga

@dzangyl: Jak szosa to mozesz smignac raz czy dwa a potem 2x plukanka w benzynie. Jezeli MTB to defnitywnie mycie od razu, inaczej piasek Ci go szybko zetrze i sie rozciagnie. Wiem z praktyki :<
BTW poniewaz jest to smar konserwujacy a z tego co widze ostatnio czesto silikonowy, czasem sama benzyna nie wystarczy i np przyda sie srodek do mycia tarcz hamulcowych (samochodowe tez moga byc)
@dzangyl: Aaa to mozesz sobie pojezdzic troche, ale nie jakies 1000km i zmiana. Niestety to dosc #!$%@? i niemila czynnosc ale juz jeden lancuch ultegry tak zjechalem, ze mi sie nie chcialo i po 150km w terenie byl do wymiany bo 0.75 wpadalo luzem :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl: robię szejka z benzyny ekstrakcyjnej na dwa razy, później plukanie wodą, dokładne wycieranie i gdy wyschnie daje normalny smar, 5 minut roboty
@zera1: dzięki, jednak niektórzy tutaj uważają że to nie ma sensu. Skoro to jest normalny smar, tylko cały łańcuch się od niego lepi to przetarłem szmatką i wystarczy, zwłaszcza że korzystam na trenażerze.

Jeśli jednak będę zmieniał łańcuch do zwykłej jazdy w trakcie sezonu to pewnie zrobię jak mówisz lub dokładniej wyczyszczę ręcznie. Dzięki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dzangyl: zobacz jaki łańcuch i potem poszukaj co radzi producent, bo niektórzy zaczęli informować że on dobrze smaruje, ale brudzi, stąd rada taka żeby wyczyścić i normalnie jeździć. Na trenazerze bym jeździł aż do rotacji

Tu masz ze strony KMC

A new chain usually feels sticky at first. These are residues of the high-performance grease used during assembly. Remove this grease with a thin-bodied oil or cleaner (no aggressive grease solvents!),
@dzangyl: rotacja lancucha czyli jazda np. na 2 lancuchy ze zmiana po nie wiecej jak 500km. U mnie rotacja sluzy glownie jako okazja do zalozenia czystego lancucha i umycia napedu, stary wrzucam do szejka.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dzangyl: nigdy nie szejkuj łańcucha jak radzi @geszue: poczytaj co radzą producenci. Przykład masz powyżej Remove this grease with a thin-bodied oil or cleaner (no aggressive grease solvents!), lightly oil the rollers and remove excess oil with a cloth. We recommend never to degrease the chain completely.