Wpis z mikrobloga

@Chodtok: To się kuci z Polską myślą wychowawczą według której dziecko nic nie osiągnie jeśli nie będzie się pilnie uczyć, a rozwój społeczny i emocjonalny to "marnowanie czasu".
  • Odpowiedz
@Chodtok: Yup. Dodam, że im ktoś jest inteligentniejszy i im później się zaczyna tego uczyć tym bardziej boli (ogólnie przy każdym nowym "poziomie świadomości" twój mózg uczy się na podstawie wcześniejszych słów i dokonań gdzie postępowałeś słabo i ci to wypomni. Nadal warto, ale też nie ma co robić progresu zbyt szybko).

Jedno z podstawowych ćwiczeń to próba zrozumienia drugiej osoby (wejścia w ich buty; zrozumienia potrzeb i motywacji z punktu
  • Odpowiedz
rozwój społeczny i emocjonalny to "marnowanie czasu"


@RzultyPedodaktyl: To co nazywa się rozwojem społecznym i emocjonalnym to zwykle po prostu wpasowywanie się w społeczne ramy żeby się podobało innym NPC. Lepiej wymaxować skille techniczne żeby lepiej zdobywać zasoby i iść swoją drogą
  • Odpowiedz
@Urajah: Ja w tym roku stawiam na rozwój w tym kierunku, bo o ile z 10 lat temu to kontrolowałem emocje i wszystko psychicznie bardzo dobrze to teraz jakby to straciłem i ludzie w okół też jakby inni. Bardziej wyrachowani, egoistyczni i potrafią manipulować
  • Odpowiedz