Wpis z mikrobloga

Zauważyłem ciekawą zależność, jak PIS ma wysokie poparcie, Lewica również ma wysokie poparcie, jak w PiSie stabilnie, w lewicy też. PiSowi gwałtownie rośnie, wzrasta również lewicy. No trendy według mnie pokrywają się z ogromną korelacją. Ciekawe dlaczego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#konfederacja #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #polityka
Pobierz kolegazsasiedztwa - Zauważyłem ciekawą zależność, jak PIS ma wysokie poparcie, Lewica...
źródło: comment_1672821216UiFKTzk6sugklqs3ynzlhC.jpg
  • 11
@kolega_z_sasiedztwa: Przeciez na tym wykresie też masz fragmenty, gdzie zarówno Konfederacji jak i PiS spada, o czym ty mówisz? Poza tym akurat Konfederacja cały czas po prostu fluktuuje między 5-10% od sondażu do sondażu, od początku swojej bytności w sejmie. No i jak ty tą korelację oceniasz? Na oko? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podejrzewam, że głownym wytłumaczeniem twoich "ciekawych obserwacji" jest to, czy w danym sondażu liczono
@kolega_z_sasiedztwa sondaże dla tych małych partii mają dużą niepewność pomiaru i wysokie odchylenie standardowe. Jeden sondaż nam bardzo niewiele powie jak taka Konfederacja raz ma 4 procent, innym razem 5 a jeszcze innym 9. Czasami sondaże z tego samego dnia (ale różnych sondażowni) dają wyniki różniące się od siebie o 100% (4 proc poparcia w jednym, 8 proc poparcia w drugim)

Tego problemu nie ma z PiS czy PO bo tam zawsze
@kolega_z_sasiedztwa: Nie wiem, być może dlatego że lewica jest najbardziej opozycyjna.
Przykład: PiS zakazuje aborcji - wszyscy którzy są za to jeszcze bardziej popierają PiS.
Ci co są przeciwko, szukają opcji która się temu przeciwstawi, czyli najbardziej Lewicy.
PiS jest partią prawicową, i odchodzący od niej elektorat raczej pójdzie do innej prawicowej partii, a nie do Lewicy (spadek PiS nie wiąże się ze wzrostem Lewicy).